Prosinec 2008

Všechno zlý je k něčemu dobrý aneb nakonec si snad užiju

31. prosince 2008 v 13:45 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby

Původně to bylo tak, že jsem měla jet odpoledne ke kámošce a strávit tam silvestra. V hospodě by byla "párty",sice se platí vstupný,ale je to i s večeří a tak. A samozřejmě jsem tam měla spát. Včera mi ale psala. Napřed že tam nemůžu spát páč Irena,její nevlastní matka,měla kecy. A že mě pak její táta odveze. Trochu mě to šokovalo.Ale tak co,domu bych si vzala taxíka,do Jihlavy to je jen asi 5 kilometrů. Jenže za hodinu zase změna. Že jí táta seřval že nikam nepláchne... Fajn,tak jsem nechala řešení na dnešek a mezitím si rozjednala něco s Terezkou. Dneska jsem se Janče napřed nemohla dovolat,pak byla na icq. Situace stejná jako včera, od tý doby nejedla a nevylezla z pokoje... hmm když je někdo paličatej... Takže nakonec jedu já za Terezkou. Už jsem skočila do kauflandu pro šampáňo a pro kafe,ještě si prej mám narovnat cukroví, říkala mamka. Ale Terky mamka mi zas vzkázala,že nemám nic vozit a mám přijet hladová:D
No nic,tak štastnej novej rok. Já na to letos nějak vůbec nehraju:D
Jdu si umýt vlasy a začnu se chystat páč mi ani ne za tři hodiny jede bus.
Tak někdy zítra:)

Cituji 83

31. prosince 2008 v 12:30 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Cituji...
pravda pravdoucí... nepamatuju si, co mi kdo řekl,pamatuju si,co jsem cítila a co ten člověk udělal. Nevim co Esther řekla,když jí zlomil smutek a taky se rozbrečela,vím,že ke mě přišla a objala mě. A pak znova. A já dělala to samý. nevím, co mi řekla jedna učitelka na základce, vim,že mě povzbudila když ne objetím,tak aspoň dotekem. Stejně tak další učitelka. Nemusí to být objetí,může to být dotek,upřímný,povzbudivý pohled od kamarádky...

Rok uplynul jako voda v peřejích,já do vzpomínek jej ukládám...

30. prosince 2008 v 22:55 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby
Aneb ohlédnutí za tím, co bylo...

Nevím,jak bych měla začít. Ráda bych připoměla všechno, ale moc si toho nepamatuju:( Nechci vyjmenovávat, co jsem dělala. Chci vzpomenout na důležitý okamžiky. A ráda bych popořadě.

Leden... Byla jsem v Německu u Anji a zjistila, jak jsem nemožná a stydím se. Nejsem schopná kváknout. Ale na druhou stranu jsem byla zas o kousek dospělejší, protože jsem sama dojela z Prahy do Německa, s řidičem,co nerozuměl česky, ale byl moc milej a pamtoval si mě ještě za 4 dny když jsem jela zpátky:)
Hned druhej den po příjezdu jsem šla na školní kolo olympiády z angličtiny. Kdyby to bylo písemný a poslech,nemám problém. Ale mluvit...Hlavně nevim co říkat,nejde o to,že bych to neuměla. Skončila jsem až 4.,za jednou kámoškou. Spadlo mi sebevědomí...

Únor... Podala jsem si přihlášku k mezinárodním zkouškám z angličtiny. Pod nátlakem, protože přece "proč bych to jako neudělala" a "jsou to přece jenom peníze". Tak jo.

Březen... Došla jsem k závěru, že celorodinný zájezd na hory vždycky dopadne špatně,ať už se stane cokoliv a užijeme si to všichni jakkoliv...Nebo se já neumim chovat a vždycky provokuju i když o tom nevím a nechci?

Duben...Zvládla jsem první pořádnou praxi,nejsem zas tak blbá. Když jsem nervózní,můžu mluvit,nahlas,srozumitelně,ale klepou se mi ruce a nohy:-)
Slučák. Přesvědčila jsem se, že naše bývalá třída je na hovno,skupinky ještě než jsme se sešli všichni.
Sešla jsem se s Jitulkou, mým tehdejším "dvojčetem". Znaly jsme se jenom z netu, takže na začátku trochu trapný,ale pak jsme mluvily jedna přes druhou. Ale přivedlo mě to ke zjištění, že známosti z netu se nemají proměňovat do reálu...
Poprví jsem se nechala Renatkou pro něco nadchnout a uvrtala se do praxe navíc,udělat zájezd pro postižený. Ale padlo to. Byla to sice ztráta času, ale "sblížila" jsem se s Renatkou...
Velmi důležitá věc. Vybrali mě na jazykový kurz v Německu.
Čarodějnice. První "opravdová pařba". skončila tak, že jsem v 10 usnula..:D njn,stane se. A taky jsem zjistila, že na tyhle zábavy nejsem. Možná to ale bylo jenom lidma...

Květen...Nechala jsem si udělat modrý vlasy a vyslechla si tak hlášky,že vypadám jak Renatky dcera... A poprví jsem si uvědomila, že třeba máme něco společnýho.
Udělala jsem zkoušky z angličtiny. Nejsem zas tak blbá.

Červen... Kromě operace zubů se nestalo nic. Kromě toho,že jsem si občas psala s Renatkou, ale co si teď vybavuju,tak jen kvůli Německu, teda trénink na Německo:)

Červenec... Koncert Avril Lavigne,velice silný zážitek.
Prázdniny s Jitulkou... na 4 dny jsem za ní jela. Na jednu stranu to bylo super, ale na druhou stranu jsem zas měla pocit, že dělám něco, do čeho mě někdo nutí. A pak se to celý sralo až do konce...

Srpen... Přijely Němci,zrovna když mamka nebyla doma a já měla den před odjezdem do Německa... Nechtěla jsem ani jedno. Mamka mi řekla že to zvládnu a s radostí odjela do Chorvatska. Psala jsem Renatce,ale tam i odpověděla až druhej den. Němce jsem zvládla s noblesou, lehce jsem překládala z němčiny do češtiny a naopak a z angličitiny do češtiny. A že to nebyly témata z učebnice... Coelestina mě povzbudila a bylo.
Když mě táta vezl do prahy na vlak,přišla mi odpověď od Renatky. A já si uvědomila,jak do toho Německa nechci. Až mi tekly slzy.
Ale bylo to to nejlepší, jak jsem mohla strávi prázdniny. tři týdny utekly jako voda a já našla spoustu kamarádů a kamarádek po celým světě. Bohužel. Rozmluvila jsem se, chvíli jsem nestíhala sama sebe.
Udělala jsem si mezinárodní zkoušky z němčiny.

Září... Začátek školy. Zvládla jsem telefonáty v němčině, dokonce i v přecpaným metru.
Znovu jsem se viděla z českýma lidičkama z kurzu.
A depkařila.
Asi (určitě) jsem ublížila jedný kámošce. Stydím se ještě teď,chovala jsem se jako pětiletá!

Říjen ... Strach z dalších narozenin,že jsem zase o rok starší,vystrčená z bezstarostnýho dětství do krutého světa dospělých.
A depkařila jsem. Dostat se z toho mi pomáhala Renatka - Když je vám smutno.

Listopad... Otravovala jsem Renatku pořád víc, ale ona tvrdí, že to je Quatsch.
Probírali mě na pedagogické poradě. Napřed jsem se tomu smála a mamčino kázání nebrala vážně. Pak jsem měla hodinovej rozhovor s Renatkou. Nevím jak se jí to povedlo. Ještě se to nikomu nepovedlo. Promluvila mi do duše. Uvědomila jsem si to sice až za pár dní. Ale přece. Došlo mi, že se chovám jako rozmazlená,namyšlená dilina. Proto se snažim změnit svoje chování. Na jednu stranu se to povedlo,na druhou zhoršilo. O tom zas jindy,bylo by to na dlouho.
Depkaření odeznívá, místo toho zmatek. Šílené pocity.
Nechala jsem se navíst do týdne provázení Rakušanů v Telči na Dolno-Rakouské výstavě. Příští rok o prázdninách.

Prosinec... Nejhorší měsíc. Hádky kvůli besídce a pomlouvání,nebo údajné pomlouvání, kvůli mé aktivitě a seminářům. Měla jsem z toho nervy úplně napnutý. A nejhorší na tom je, že o tom nemůžete s nikým mluvit. S nikým ze třídy. Skoro. Napřed jsem si stěžovala jenom Renatce. Moc mi pomohla protože já z toho byla fakt na prášky. Taky se mi u toho několikrát zlomil hlas... Pak jsem našla spojence u Terezky, Věrky a Martinky. Jsou to zlatíčka a kdyby tam nebyly,asi bych si mohla jít hodit mašli. To přeháním,ale tenkrát... Jednou jsem se dokonce rozbrečela, vzteky,zoufalstvím,bezmocí.A asi poznala psychický vyčerpání.
Za dva týdny jsem změnila názory na celou třídu o 180°. A na někoho pak znova. Měla jsem několik doufám že upřímných rozhovorů.
Udělala jsem radost tím co dělám,ne tím,co dávám. A uvědomila si, že Vánoce nejsou o dávání.Ale o radosti a ohníčkách v očích.
Napsala jsem šílenou slohovku o vánocích. A vyndala tak bubáka ze skříně.
Nechala jsem se uvrtat do provázení Němců,hned v lednu.

To by bylo asi vše,dopadlo to jinak než jak jsem čekala,proto bude ještě jeden článek:)

Design: Scheisse

30. prosince 2008 v 18:08 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Oblečky blogu
Náme:scheisse
Farben: gelb und schwarz
By: me
Spokojenost: 100%
Ikonka:


Krize adolescentního věku

30. prosince 2008 v 17:29 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby
teď na mě padla. teda ne krize. natož adolescentního věku. prostě nuda. přepracování. potřebuju změnu. už několikátý den nedělám jinou činnost než že se učim. Chcete to přesně? Pátek večer,sobota,neděle trochu,pondělí a úterý. A už mi to lehce leze na mozek. Druhej den čumim na itálii,nic jsem se nenaučila. možná jste si všimli mího statusu na icq - Itálie, Zasraná Itálie, Ještě zasranější Itálie a znova jenom Itálie. Přestalo mě to bavit. Taky proto,že se v tom nevyznám. nechápu svoje zápisky. Nemůžu to přečíst. Nedávala jsem pozor. Nevim.
vyčerpává to. hodně. chce se mi spát. jsem nasraná. zítra jsem si měla užít první pořádnej silvestr,ale vypadá to že hovno. mohla bych se ale vlastně opít doma u učení ne? To by taky šlo. Kurva to je den!
chtěla jsem nastavit články na zítra a čtvrtek,ale nechce se mi. a nevim co. mám střídat památky,citáty a naušnice? to by nikoho nebavilo. A mě zas nebaví kopírovat články a obrázky a dávat sem trapný photoshooty.
Jsem ještě víc alergická na Q,H a W.
Potřebuju pohyb. bruslit půjdem až o víkendu.
Sešit z dějáku jsem si nechala ve škole. Já bláhová si myslela že ho mám doma. takže nic.
Učebnici z angliny mám taky ve škole,takže žádná pohádka. Až zas na poslední chvíli. Jenom 200 slov. to je v pohodě ne?
Počkat,ještě mám jeden úkol,na soukromou aj. Vánoční deníček. To se bude asi hodně divit až tam budu mít pětkrát napsáno,že sem se učila.
A ještě slohovka do němčiny. to je zas navíc. renatka nebude mít čas aby mě poslouchala,proto je slohovka nejlepší řešení.
A ještě mám pelhřimov. Nachystat si text.
A ještě musim dát terezce úkol.aby došla v humpolci do infocentra pro letáky.
A taky jsem chtěla napsat ohlídnutí za tímto rokem.
A uklidit blog.
Tak já si jdu lehnout.
Pac a pusu,polibte mi šos

Náušnice 8

30. prosince 2008 v 14:08 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Typy
takový už zbytkový:)
tyhle jsou nevim odkaď,vim že z německa:D
tyhle jsou od tety,byl k tomu i náhrdelník

Miluju blogový hádky! xD

30. prosince 2008 v 10:58 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby
Nevim jak dlouho se v blogovým světě kdo pohybuju,ale já docela dlouho a těch hádek už jsem zažila docela dost. Ale je pravda,že tam většinou figurujou stejný lidi xD a já se do toho občas přimotám:D a bavim se:D Pamatuju se na první takovou hádku:D konala se kde jinde než u Magdalenky xD a bylo to kvůli vytahování se a nevytahování se kvůli koncertu Pink. Vlastně jsem asi nezačala,jenom jsem řekla svůj názor,ale asi byl špatnej. Samozřejmě tam nemohla chybět Petra a už to jelo. Myslim že s petrou se magda nehádala jen jednou:D pak nějaký hádky mezi magdou a mishkou,furt jí mám na icq,hádku jsem pak za magdu totiž převzala já xD možná jsem se tenkrát chtěla magdě zalíbit,ale rozhodně jsem se u toho bavila a smála se jak pominutá:D když zůstanete v klidu,lidi to nejvíc rozčílí:D
pak samozřejmě hádky s Dannym, s tím jsem se hádala i já,už nevim proč. Jooo,vlastně kvůli Magdě:D asi:D prostě nemám ráda když přede mnou někdo pomlouvá kámošky:D a tak šel celej dabing do hajzlu:D
samozřejmě ještě magdy hádky s terkou:D Teď to vypadá že se magda ráda hádá:D ale podle mě to bylo proto, že magda měla jeden z nejúspěšnějších blogů o čarodějkách a holky jí prostě záviděly. A myslim že nejenom blog,ale i značkový hadry,který se omýlaj v každý hádce. Uznávám, že se Magda občas trochu vychloubá a je asi trochu namyšlená,ale to já jsem asi taky když si to myslí i učitelé.
No prostě, včera se strhla velká hádka. Jako nepochopila jsem, co Terku vyprovokovalo,protože to začala ona. Magda na svým blogu jenom psala o knížkách který čte, Na větrné hůrce,Jana Eyrová,Rozum a cit a tak. A nejvíc Terku asi namíchl Saturnin, i když s největší pravděpodobností ani neví o čem to je. Neříkám že já jo, ale nebudu někoho urážet. terka magdu napadla,že jí je 60 a nevim co ještě, Magda na to reagovala,přidala se Alysska. Psala jsem si s Magdou na icq a doporučila jí ignoraci,ta totiž vždycky zabere. Takže magda smazala komenty a napsala novou reakci. A rozjela se super hádka. Brzo jsem získala pocit že Terka umí jenom nadávat a urážet,takže jsem se do toho přimíchala. Moje komentáře Magdu rozesmály,což je dobře:D pak se do toho opět přimíchala Alysska a Martin, vůbec nechápu proč ten se do toho motal. A samozřejmě nesměla chybět již zmíněná Petra. Prostě stará parta no xD bavila jsem se maximálně, ještě víc když Terezce přišla na pomoc Adél...Baf xD to teprv začali urážky:D Terka,Adél a Elíí na jedný straně, na druhý Madga a uprostřed,nestranně, já a Petra a Martin nám do toho kecal ať se nehádáme. Do toho jsem se s Terkou bavila o škole:D A pak ke konci přišel Danny:D nevim jestli dostal echo,ale já už fakt nemohla:D smála sem se úplně nejvíc a po všech si žádala popcorn a coca-colu ale všichni byly zaměstnaný sami sebou:D
a pak jsme s dannym začali naší mimoděložní debatu,rozebrali jsme HSM a pak holky odešly,magda na film,terka s adél neměly koho urážet a my se bavili o kravách a lenochodech a pak to martin vzdal páč asi málo nechápal a s Elíí sme přemýšleli že založíme politickou stranu. Chtěli jsme napsat 300 komentů, když jsem odcházela,bylo jich 327 a ráno tam přídu a je jich tam 367:D a ted víc jak 380 xD
tak já jdu pokračovat:D

Jeskyně Altamira

29. prosince 2008 v 18:00 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Cestovní ruch
text jsem dávala dohromady sama,jedna fotka je z netu a druhá je z učebních obrázků od Renatky,tj od paní učitelky ,myslim že to má naskenovaný z knížky.
aspoň uvidíte,co se učíme:)


Jeskyně Altamira se nachází ve španělsku. Je nazývána sixstínksou kaplí. Do 20. století byla zasypána,ve dvacátem století byla náhodně objevena. Je asi 280 metrů dlouhá. Našlo se v ní asi 15 000 nálezů,například kosterní pozůstatky,popel a misky z mušlí. Na stěnách a stropech jsou nástěnné malby staré asi 32 000 let. Jsou malované např. manganem nebo hnědým uhlím.
Denně do ní smí maximálně 20 lidí kvůli vlhkosit,aby se neporušily malby. Obědnat se ale musíte 3 roky dopředu...


Design for Terýzek

28. prosince 2008 v 20:26 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Vyřízeno
na dlouho poslední dess na přání.
doufám že se líbí:)

výška záhlaví: 500px
šířka str.:700px
pozadí stránky: #ED3E23
okraje stránky: #D6D1CE
barva písma a odkazů: #D6D1CE


Cituji 82

28. prosince 2008 v 18:00 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Cituji...
je hodně těžké se ovládnout a neříct,co si myslíte. Ale pak máte pocit,že dokážete cokoliv,když se párkrát ovládnete!

Tak jsem se vám vrátila:D

28. prosince 2008 v 17:45 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby
asi před půl hodinou:D tentokrát to bylo lepší než obvykle:D vezmu to krátce:D tetě bude na silvestra 50 takže byla velká oslava. Přijeli jsme tam v pátek,to ještě nic nebylo. Ale v sobotu...:D Před velkými přípravami jsem se ukryla do pokoje s notebookem,že se budu učit (učila jsem se už v pátek večer).Není tam net takže to šlo snadno. Zažrala jsem se do toho tak že jsme nechtěla přijít přivítat hosty. Přijela strejdy sestra s manželkou a synem. Tomu je už kolem 30 myslim:D V obýváku je stůl pro 10 lidí a nás bylo 12 takže jsme se se segrou najedly v kuchyni. Po obědě segra odešla a já zůstala chvíli sedět. Pak si za mnou sedl Petr,ten 30ti letej. Mezi náma všema,on je trochu šáhlej. Ne blbej,ale fakt není normální,řekla to i teta:D Tak sme chvíli kecali,teda on a pak naštěstí jel bratránek na nádraží vyzvednout sestřenku a jejího přítele tak jel s ním. A já se šla učit. Mamka nadávala páč mě nemohla od toho učení odtrhnout a prej že to řekne Renatce až půjdou konečně na to kafe:D tak sem jí říkala ať jí to napíše hned a ona že ne,že nebude otravovat:D
Malá oslava se nečekaně rozrostla protože přijeli další hosti,vim že to byl tety bratránek s manželkou a 3 dětma a asi nějaký babičky příbuzný. večer sme to se segrou počítaly a bylo nás tam asi 21:D s přestávkama na svačinu a večeři jsem se učila fakt celej den,bavilo mě to ale děsně mě deptalo,že mi tam někde něco chybí a že toho mám málo:D fakt sem z toho byla nervní:D a nějaký poznámky v sešitě se mi neshodovali s názvama na fotkách od renatky tak jsem psala terezce:D asi ze mě nemohla:D
ale tak zase už jsem se naučila památky ve španělsku,portugalsku,na krétě,kypru,v san marinu a gibraltaru:D doufám,že sem to nezapoměla:D než jsem si to dneska zopakovala,trvalo to asi třičtvrtě hodiny:D pak jsem začala itálii ale zjistila jsem že tam to má renatka úplně jinak:D protože bazilika a chrám není to samý:D
dokonce jsem ty fotky narvala do svýho mobilu a segře do její nový mp3 nebo co to je,i text zatim jenom ke španělsku:D ta mi to vždycky sebere jakmile do toho začnu koukat:D ale moc si nepamatuju Santiago de Compostella:D
tak já jdu pokračovat,chybí mi něco na maltě a celý řecko:D njn když někdo kecá...:D

Katedrála Notre Dame

27. prosince 2008 v 18:00 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Cestovní ruch
fotky jsou moje tak nekopčit!

Tato katedrála Matky Boží je symbolem Paříže a jednou z nejvýznamnějších sakrálních staveb rané gotiky. Tady, v srdci města, kdysi stála raně křesťanská bazilika, potom románský kostel. V roce 1163 dal Maurice de Sully, biskup pařížský, zahájit stavbu, která byla dokončena v roce 1345. Od té doby byla Notre-Dame dějištěm celé řady královských slavností: v roce 1430 zde byl korunován Jindřich VI. anglickým králem Francie, v roce 1559 tu proběhla korunovace Marie Stuartovny. Za Francouzské revoluce prohlásil Robespierre tuto katedrálu "chrámem rozumu". V roce 1804 tvořila kulisu k císařské korunovaci Napoleona za přítomnosti papeže.

Cituji 81

26. prosince 2008 v 18:00 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Cituji...
to je pravda,protože se neznám sama... můžu maximálně předpokládat něčí reakce, ale neznám vlastně nikoho a zjišťuju to pořád. neznám ani svoje rodiče a sérgu,natož spolužáky a kamarády...

Fotky z Vánoc

26. prosince 2008 v 13:30 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Já fotografka
Tak tady jsou fotečky. není jich moc,nejsou nějak super. To,jak tam sedím jako modelka,viz tahle fotka,tak to jsem si zkoušela nový trička a nechtěla jsem běhat k zrcadlu xD Dary můžete vidět,možná,poházené všude kolem xD no tak jestli chcete,tak klikejte na obrázek,uvidíte jich víc xD


Odjíždím

26. prosince 2008 v 12:31 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby
jenom jsem vám chtěla říct, dneska odjíždím a vrátím se v neděli. pro vás to není ani tak podstatný,protože články tu jako vždy budou:) jenom nebudu obíhat sb:) ale já to tak neprožívám takže mi to ani nevadí:D odpočinu si (haha) a budu se učit cesťák. Včera večer jsem začala,už trochu umim španělsko ale moc ne:D Poznám Kolumbův sloup a Kolumbovu cestu slávy která vede z náměstí po bulváru la rambla až ke královskému paláci:D
jo a předělala jsem menu. Má jenom jednu vadu. není v češtině:DCo to znamená vážit si někoho?

26. prosince 2008 v 9:30 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Ankety
Co podle vás znamená že si někoho vážíte? máte toho člověka "jenom" rádi? nebo mu dáváte dárky? nebo co? já nevim co to znamená podle mě.. asi to že jednak toho člověka mám ráda, ale i že ho obdivuju pro něco,uznávám jeho samotnýho a jeho názory... nevim.
co vy?


Tak už je to za náma

25. prosince 2008 v 12:04 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby
tak se hlásim. sedim tu a čumim na obrazovku protože nevim,co bych napsala. nebo spíš jak? prostě jsem nedávno zjistila,že nemusim všechno vytrubovat celýmu světu.
Už od včerejška mi v hlavě leží jedna věta a já na ní musím pořád myslet. Teď, i celej včerejší večer.
I když jsme šli ke stromečku,neměla jsem pocit,že jsou vánoce. připadalo mi to jenom jako nějaká trapná generálka. Nácvik. A přitom by možná stačilo, kdyby napadl sníh. A kdybych nenapsala tu debilní slohovku. Tím to začalo. Vyslovila jsem to "nahlas" a stalo se to skutečný. Vlastně nestalo. Skoro. Ale ta nálada z toho... to je fuk když nevíte o čem mluvim. Já bych vám sem tu slohovku přepsala,ale ono to je v němčině... a překládat to nebudu.
Tak přejděme k dárkům. Dostala jsem spoustu oblečení, trička,o těch jsem nevěděla,pak dva pásky,jeden jsem si vybrala a donutila mamku aby mi ho koupila,podprsenku,tu sem si taky vybrala,takovou super černou,ale nemám jí komu předvíst:D Jednu mikinu co jsme koupily už v říjnu,druhou o který jsem nevěděla,svetřík co jsem si vybrala a kabát taky z října. A ponožky. A nesnášim,když mamka v záchvatu spravedlnosti kupuje mě a segře stejný věci v jiný barvě. Pak jsem dodstala řetízky,jeden od táty,takovýho delfínka z ametystu,segra a mamka dostaly taky,pak takovej super řetízek s přívěskama z oriflame a růžovej řetízek se super kočkou ze sixu:D pak nějaký drobnosti,jako propisku s nápisem normální lidé mě děsí,žiletky,pěnu na holení,voňavku(zrovna když jsem chtěla redukovat jejich počet),kalendáře-stolní na kterej sem tuhle koukala a říkala si že ho nechci,že nechci žádenej, a nástěnej, kterej se mi nelíbí takže skonči v kuchyni a taky už jeden mám,z časáku,jako loni. Jo a ještě takovej trhací,ale na učení jazyka. Dva roky jsem měla s angličtinou,ale teď to mamka změnila a dala mi francouzskej...Z druhý strany to je vždycky přeložený do němčiny-to proto,že to je německý:D jako polovina dárků. A knížky. Jak už jsem psala v noci, od Roberta Fulghuma. Jednu,Opravdová láska,to jsou příběhy od čtenářů, a pak celý Třetí přání. Jsou to 3 díly. První šíleně tlustej,taky to je velkej formát,druhej tenčí a třetí tenkej. A k tomu DVD s dokumentem a záznamem scénického čtení. Na tom jsem byla,ale v jiným městě. Pak jsem dostala velkej atlas světa,nějakej super,ne školní. A 1000 divů česka. Prej abych byla lepší než Renatka,říkala mamka,ale to nejde.Prej jí to mám říct,říkala mamka...
Dohromady se segrou jsme dostaly mp3,teda ne úplně. Tuhle totiž táta koupil segře,páč já mám,ale pak zjistil,že tam nefakčí nastavení českýho menu,takže jí koupil jinou a tohle si nechám já:D
Opět jsem se přesvědčila,že to co mám napsaný v záhlaví,je pravda. Tím,že jsem si sedla za tátou a pomazlila se s ním,jsem mu udělala větší radost než všema dárkama,protože tohle nedělám. Celej rok se s ním totiž mazlim tím způsobem,že se perem. A já z toho měla taky radost.
Jinak podle lití olova,pouštění lodiček, házení botou a krájení jabka mě čeká zajímavej rok:D když mamka viděla co mi z toho olova vyšlo,tak hned povídala: "To je věneček! A porušenej! Ááá tak to je jasný!:D"
Tak já jdu zkusit tu mp3 a natahám sem fotky a někdy vám je ukážu:)

tak už xD

25. prosince 2008 v 1:07 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby
teď jsem se dostala od stromečku do pokoje:) dostala sem toho hafo,ale mám asi otupělý smysly. to co mě fakt potěšilo jsou knížky od Roberta Fulghuma,ale jinak jsem nějaká otupělá.
Já vám to povím zítra,teď už musim jít,jesli mamka zjistí že se nepřevlíkám do pyžama ale sedim tady tak mě zabije:D

Na nic se netěšte,špatně to dopadne

24. prosince 2008 v 14:31 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Když neudržím jazyk za zuby
Těšila jsem se na bruslák a jak to dopadlo. Že jsem nestíhala je normální. Ale jako super vánoční dáreček jsem dostala krámy a samozřejmě že mě za chvíli začalo bolet břicho. Když jsem bruslila,bylo to dobrý. Do toho mě bolelo v krku,od břicha nohy,navíc od včerešího chození mě bolí kyčel... že sem hodila držku hned při druhým kolečku je normální. Pak jsem ale jednou zakopla,kdyby vedle mě nestála kámoška tak bych si rozbila hubu. Ta zažila šok páč jsem jí málem strhla na zem. Musela jsem se smát a jak sem se smála,praštila jsem se do hlavy o mantinel. O takový to plexi sklo nebo co to je. A bolelo to docela dost a já ztratila chuť bruslit. Jak jsem ráno chvátala,nevzala sem si sebou ani prášky,nic. Ve třičtvrtě na deset jsem to vzdala a volala tátovi,aby pro mě přijel. A to jsem chtěla jít ještě s kámoškou nakupovat dárek. Tak nic no:( Doma jsme si hned dala prášek,chvíli seděla u kompu a pak jsem si šla lehnout. Spala jsem dvě hodiny:D Asi před půl hodinou odešli všichni na hřbitov,aspon jsem se tomu vyhnula:D Ale mám uklidit nádobí,u sebe v pokoji páč sem všechno zahodila a nechala to bejt a táta povídal že mu můžu zabalit dárky ale nevim jestli si dělal srandu:D a navíc ještě nemám zabalený svoje:D
Ještě že přání se už dneska posílaj na icq:D smsku jsem poslala jenom pár lidičkám,Renatce,Věrce,Jirkovi,Hance,Esther a Anje. A ještě bych měla Ádámovi,ale já si to smazala a nechci to vymejšlet znova:D Renatce jsem k přání dopsala ještě něco,musela jsem jí to říct,vlastně něco jako mám v záhlaví. Její odpověď mě donutila přemýšlet,narážka na můj sloh z roku 2018:( Esther řekla je to sehr süß,Anja se zas omlouvala že byla bad friend this year. Věrka se přihlásila na icq zrovna když jsem spala,Jirka mi neodpověděl. Teď mi přišla další smska:D od Jitule:D tak já jdu odpovídat a uklízet:D páčko:D


Popelka

24. prosince 2008 v 10:30 | FaBuLoUs ShAnNeN |  Non identifict work
do této rubriky je to zařazeno proto.......... že............. to hraje naše třída:D je to z besídky. Scénář jsem psala já a Terezka, ale herci improvizovali,takže je to lehce upravený:D Třeba: "Hele,bota! K botě patří noha! jdeme jí hledat!" xD
nebo zelené svatební šaty:D hudbu jsem pouštěla já. trochu se mi přehodily písničky ale jinak v pohodě:D
smát se budete od začátku až do konce,za to vám ručím:D že jo Peťo? xD
chybí ale začátek,natáčel to vypravěč:D teda vypravěčka Terezka:D