Červenec 2009

Kalich 31.7.-8.8.

30. července 2009 v 20:30 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Je to dětský tábor, ale nejedu si tam užívat, i když to taky, ale jedu tam pracovat ;) Mám to jako brigádu.
Někdy koncem dubna, začátkem května jsme ve škole objevily inzerát, že hledají praktikantku na tábor se základy němčiny.Holky si ze mě dělaly srandu, ať to zkusím. Tak jsem tam napsala mail, párkrát jsme si volali a zítra jedu.
Práce má obsahovat to, že budu pomáhat překládat třeba kuchařkám, na ošetřovně a tak. Jestli jsem to dobře pochopila, je to i pro německý děti. Jsou tam sice vedoucí, co umí německy, ale nemůžou být všude že:) A dále budu pomáhat tak nějak se vším:)
Počítám s tím, že budu děvečka pro všechno, i když doufám že i tohle bude mít svý meze xD
Peníze za to sice nejsou nějak extra, ale je to stejná částka, jako jsem dostala za 3 týdny na zámku (teda 3x pouze víkend) takže pohoda.
Už se těším na táborák, zpívání u ohně, buřty s pivem, uřvaný děcka, stezky odvahy, koupání v rybníce a komáry a na všechno:)
Teď nastavím nějaký články a asi začnu balit:)
Adios amigos:)

http://www.dtkalich.cz/images/okoli3.jpghttp://www.dtkalich.cz/images/okoli1.jpg

Alone, waiting for the train

29. července 2009 v 17:25 | Slečna Zvědavá |  Stojím modelem
Starší fotka, už tu možná byla. Ale včera jsem si trochu hrála s Photoshopem (přiznávám,chtěla jsme přijít na to, jak Agata upravuje fotky. Zeptala bych se jí,ale je to Polka a žádným jazykem bysme si to moc nevysvětlily). No a prostě z toho vzniklo tohle, s výsledkem jsem docela spokojená.

Čekání na vlak:


Mám pocit, že bych měla napsat nějaký normální článek, který si stejně nikdo nepřečte...

29. července 2009 v 13:20 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Za pár dní, v pátek, zase odjedu, ale o tom později.
Včera se ve mně zase probudila puberta, touha po pravdě, přestože dohady jsou lepší, a nadšení. Víte, Facebook je dobrý v tom, že jste ve spojení s přáteli z jiného kontinentu a můžete sledovat jejich fotky, jak se mění oni a jejich zájmy, můžete jim kdykoliv napsat a okomentovat jejich "stav" nebo fotku. Nevýhoda je v tom, že o každým víte všechno. S kým se "spřátelil", jaký test si udělal a co mu vyšlo, kdo mu co napíše na zeď, k fotce, ke stavu. A to pak vzbuzuje dohady, podezření a hlavně touhu šťourat se ve věcech, do kterých vám nic není.
Včera jsem taky šťourala. Udivuje mě, pořád, co všechno se dá na tom internetu najít. Prostě zadáte jméno a vyjede vám spoustu věcí. To, co jsem včera hledala ... vím Peťo, že mi to neuvěříš, ale mě už to vážně nezajímá. Je mi fuk, jestli to je milenec, bývalý milenec, neodbytný nápadník nebo kdo, protože stejně žije v jiné zemi a na jiném kontinentu a zřejmě má šikmé oči (Nic proti nikomu!). Jenže jsem se nudila, lépe řečeno, nechtělo se mi dělat nic z toho, co bych měla (učit se texty,číst knížky,dělat seminárky, itinerář nebo uklízet pokoj).
To je jedno. Prostě Facebook vytváří posedlost. Tečka. Ještě, že jedu pryč, pryč od internetu, od všeho. Všeho ne, signál tam je. Myslím.
Musím se pochlubit, jak jsem pokročila. V časové tísni jsem začala pracovat. V pondělí jsem si dopřeložila neznámá slovíčka z textu na Dolnorakouskou výstavu. Dočetla jsem knížku k maturitě, Bylo nás pět. Začala jsem Rozmarné léto. Naučila jsem se dva texty na praxi. Pouklidila jsem si pokoj (nemá cenu uklízet když pořád jen balím a vybaluju). Přepsala jsme si pašáže z knížky. Dala jsem vyvolat fotky. Koupila jsem si knížku. A teď bych měla zase něco dělat. Ach, jak ten čas letí. Půlka prázdnin v prdeli.
To jsem chtěla. Jak jsem včera tak zase zadávala jméno do googlu, našla jsem Vlastní hodnocení školy za šk. rok 2007/2008. A našla jsem tam, že se tam píše o mně. Škola se mnou chlubí. Kvůli tomu loňskýmu Německu. Překvapilo mě to, i když by nemělo, protože na burze škol a dni otevřených dvěří tu učitelka dělá běžně. Achich.
Postupně budu přidávat fotky z Berlína.
Mějte se Zlatíčka.

http://th02.deviantart.net/fs46/300W/f/2009/209/a/b/Flower_by_Fabulous_Shannen.jpg

Design: Prázdninová touha

28. července 2009 v 12:26 | Slečna Zvědavá |  Oblečky blogu
Tuhle fotku jsem fotila po cestě do Berlína, někde na dálnici,z auta, za jízdy. Myslim, že se mi docela povedla:) Trošku jsem upravila barvy, přidala text a brush a je to:)
Text už tu jednou byl v podobě citátu, ale líbí se mi a myslím, že k prázdninám se hodí, tak jsem ho sem zase dala:)

A udělala jsem i novou ikonku,aby barevně ladila:) Ano, správně, nechce se mi dělat to, co bych měla;)
Schody do nebe

28. července 2009 v 11:43 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
Kam vedou schody? Nevšímejte si cedule, která ukazuje směr na Černou věž, odprostěte se od skutečnosti a přemýšlejte kam nebo k čemu ty schody vedou... Do nebe? Do pekla? Jsou to schody ke splnění snu či přání?

http://fc01.deviantart.com/fs46/f/2009/187/c/1/Strairs_to_the_sky_by_Fabulous_Shannen.jpg

Dancing in the rain...

26. července 2009 v 20:45 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka

To jsme takhle jednou v Hradci poslouchali koncert pod okny sálu a když jsme šly zpátky, pršelo. Myslím, že to je zajímavá fotka:)


Zpátky doma

26. července 2009 v 14:18 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
tak jsem tady. Abych pravdu řekla,momentálně mě blog nějak moc neláká... Ale vykašlat se na něj taky nechci. A navíc,jsem strašně namyšlená osoba a miluju chválá,takže se chci chlubit se svýma fotkama. A k nim vždycky asi něco napíšu.
Děkuju za komentáře,potěšily mě:)

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs188.snc1/6293_1192328654880_1428327790_30554665_8017991_n.jpg

Hallo aus Berlin,zítra domů:(

24. července 2009 v 8:58 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Nevim co bych řekla,mám asi 5 minut,pak musím jít.
Bylo to super,fakt se mi tu líbí. Miluju Německo, miluju Berlín. Budu vám to vyprávět, až přijedu:)

Na týhle fotce jsem v Postupimi, u zámku Sanssouci. Fotil mě nějakej cizí mladík:)


I cesta může být cíl...

23. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
http://img193.imageshack.us/img193/6625/pednastaveno.gif

Vypadalo to až strašidelně, byla tam tma,stromy a neznámo. Šlo se tam po mostě, pod kterým zurčel rozbouřený potok. Ale když se došlo blíž, působilo to přátelsky. Hezky. Mile. Pohostině.


Cituji 111

22. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Cituji...
Souhlasím, ale ne úplně. Ta velká láska, když není opětovaná, přeroste v nenávist, jenže to je jen zloba nad nespravedlností a neopětovaností, takže může klidně přerůst v přátelství...

http://img193.imageshack.us/img193/6625/pednastaveno.gif

Hradba? Opevnění? Nebo co?

19. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
http://img193.imageshack.us/img193/6625/pednastaveno.gif

Nevím, co to bylo. Nebo co to je a k čemu to slouží či sloužilo. Určitě to byla část hradu či zámku. Narazily jsme na to při jedné večerní procházce a zaujalo mě to. Je to krásný.


Cituji 110

18. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Cituji...
Jubilejní. Pěkné. Naprosto s tím souhlasím. To, jací jsme, závisí na tom, s kým se stýkáme. Potkala jsem pár skvělých lidiček, na který doufám nikdy nezapomenu a kteří mě naučili spoustu věcí. Pohled na svět, na různé věci, situace, naučili mě vážit si některých věcí, ukázali mi, co mě baví, nasměrovali správnou cestou.

http://img193.imageshack.us/img193/6625/pednastaveno.gif

hallo

17. července 2009 v 13:06 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
ahoj:) nemám moc času,psala jsem článek v utrý ale smazalo se to a neměla sem čas ani nervy to psát znova:D tak jenom abyste věděli že se mám relativně dobře, špatnej začátek se změnil a je to fajn:) nakonec budu litovat že tu jsem jen dva týdny.)


Fanart Kathryn Morris (alias Lilly Rush)

17. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Grafika
Upraveno červen 2010

Herečka z Odložených případů. Sledovala jsem každý díl, když jsem se nemohla dívat, protože jsem někam jela, byla na praxi nebo tak něco, nahrála jsem si ho. Ač drobná blondýnka, tahle detektivka mi učarovala. Tajemná, nezranitelně zranitelná, inteligentní, bystrá, zapálená pro svou práci. 
Zaregistrovala jsem se i na fóru týkající se CC. A sledovala info o Kathryn.
Teď, když jsem hledala adresu, ze které jsem převážně čerpala fotky, objevila jsem nové fotografie z jednoho časopisu. Jsou úžasné. Mně se líbí. Jsou sexy. Pro někoho možná provokativní a pobuřující. Ráda bych si přečetla ten článek, jenže je bohužel en francais...

(BTW,ty fotky byly pro časopis FHM)[image]

Obrázek “http://img528.imageshack.us/img528/7463/dontleaveuslillyir1.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Celý článek...


Poslouchej

15. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
http://img193.imageshack.us/img193/6625/pednastaveno.gif
Poslouchej. Poslouchej tu hudbu. Máš to zadarmo. Jenže mě to nebaví. Proto jsem fotila všechno kolem. Pěkné ne?


Cituji 109

14. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Cituji...
To si říkám hodně často, vždycky, když se od někad vrátím, z tábora, kurzu, skvělého výletu. Říkám si to pořád. Pomáhá to. Ale je to těžký. Ne že bych nebrečela, ale ...

http://img193.imageshack.us/img193/6625/pednastaveno.gif

Klouzačka

11. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
http://img193.imageshack.us/img193/6625/pednastaveno.gif
Je to část zábradlí, ale vypadá to zajímavě.

http://fc09.deviantart.com/fs46/f/2009/187/3/5/Non_identificed_by_Fabulous_Shannen.jpg

Cituji 108

10. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Cituji...
Vysvětlila bych to třeba tak, že když se o něco snažím, něčeho dosáhnout, o nějaký projekt,organizaci, cokoliv, baví mě to a mám radost z postupné realizace. Jakmile ale dosáhnu toho, co jsem chtěla, jsem občas zklamaná. Ne vždycky to je takový,jaký jsem si to vysnila, ale často je to taky najednou pocit prázdnoty. Je to jako s knížkou. Čtete, čtete, chcete co nejrychleji dojít nakonec, abyste vědeli, jak to skončí a když přijde konec,najednou nemáte to, čemu jste se věnovali uplnulých několik dnů,týdnů, i měsíců.

http://img193.imageshack.us/img193/6625/pednastaveno.gif

Fanart Avril Lavigne

9. července 2009 v 9:00 | Slečna Zvědavá |  Grafika
Upraveno červen 2010

Avril Lavigne, úžasná energetická zpěvačka. Nezajímají mě nějaký skandály, líbí se mi písničky. Byla jsem i na koncertě. A inspirovala mě k prvnímu takovýmu experimentu s mýma vlasama. teda možná ne prvnímu, ale prvnímu fakt barevnýmu. Písničky jsem si pouštěla hlavně když jsem byla naštvaná..

Možná znáte, možná neznáte photoshot Avril jako panenky. Některé jsou trochu drsné, ale jsou zajímavé. Vybrala jsem 3 a udělala z nich wall. Vyzkoušela jsem tam něco nového, není to tu tak vidět, protože pak by nebyly rozeznatelné fotky, ale i tak. Jsem maximálně spokojená:)
Pro zobrazení klikněte na obrázek:)


Použila jsem tu jenom dva brushe, zbytek byl na fotkách. Vytvořila jsem to pomocí gumy a různého prolínání. Ten shot se mi moc líbí, a ta ofinka Avril sluší, vypadá sexy a dospělejší, což je na druhou stranu negativní:D
Berlín 8. - 25. 7. 2009

7. července 2009 v 23:37 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Ve středu 8. července kolem poledne odjíždíme se segrou a s mamkou do Berlína.
Program je následující:

8. - 12. 7. - Dabendorf (Pár km od Berlína)
Tam budeme bydlet u mamčiný kamarádky. Mám jí docela ráda, od loňska (xD). Ale tu její dceru moc nemusím, je jí asi 11. Malý děti prostě nechápou, že jim nerozumíte:)
Vtipný je, že tam asi nebudou a my tam budeme samy:) Jen doufám, že tam nebude ani ten její přítel.. I když myslim, že s nima nebydlí:)
12. - 25. 7. - Berlín
Už sama. Bez maminky. Jedu tam na dvoutýdení intenzivní kurz němčiny. To znamená, že kromě standartního dopoledního kurzu budu mít ještě asi 3x týdne odpolední vyučování. Abych se tam moc nenudila:) Bydlet budu asi 20 minut metrem od školy, přímo u Brandenburský brány. Nechci říkat, co všechno mám v plánu a jak si to asi tak představuju, aby pak nebyl pravý opak...
Prostě, trochu se těším, ale spíš se bojím. Asi jako loni. Teď jsem si četla co jsem psala... Nějak se to neliší...

Na každý den tu máte nastavený jeden článek a to přesně v 9:00 hodin:) Já vim, že je to asi k ničemu, když sem moc lidí nechodí a nepíšou komentáře, ale aspoň mám lepší pocit, že to tu tak nehnije:)
Na net se pravděpodobně nedostanu celé dva a půl týdne, ale choďte a pište komentáře, můžu si je přečíst v mobilu:) Ještě mám totiž ten vánoční dárek od Vodafonu zdarma:) Ale nemůžu odpovědět, nefakčí to tam:( Ale funguje mi tam Facebook, teda verze pro mobil. Ale stačí to na kontakt se světem:)
Tak teda Tschüß Freunde;)