Říjen 2009

Vzpomínky zůstanou

31. října 2009 v 19:02 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
Měli jsme slučák. To jsem vlastně říkala. Včera se mi nechtělo učit, tak jsem upravovala nějaké fotky. Myslim, že docela úspěšně. A to,že to je pomocí akcí a moc jsem toho vlastně neudělala, už je fuk ne:)

Na základce jsme bývaly nejlepší kámošky:)

http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs059.snc3/14637_1270510009365_1428327790_30800459_4007129_n.jpg


Pouze stručně,stejně to nikdo nečte

30. října 2009 v 19:29 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Jestli to teda zvládnu.... :)

Až zklamání ukáže, jak velké byly naše naděje.

 • Nemám pocit,že jsem měla narozeniny. Ale popřálo mi hodně lidí, i takoví, od kterých bych to nečekala, na FB, sms, mms, icq a samozřejmě v reálu.
 • Od řidičů cestou do Vídně jsem dostala velkou Milku. Od jednoho prváka, bývalýho segry spolužáka,čokoládový bonbony, k narozkám a taky za to, jakou udělali v Excalibru ostudu a shodili půlku regálu:)
 • Neztratili jsme se, všechno jsme našly.
 • Některé chvíli a okamžiky jsem si maximálně užívala, jiné jsem byla lehce upset.
 • Asi mi pomohl trochu ten alkohol. Na školní akci. Trochu adrenalinu. Aber vielleicht wollte ich, dass die Lehrerin das gefunden hat... Na ja.
 • Ve středu mi bylo blbě, už jsem myslela,že budu nemocná.
 • Menší "hádka".
 • Včera slučák. Nechtěla jsem tam, ale jsem ráda, že jsem tam šla. Lidi, se kterýma jsem se nebavila skoro ani na základce a od tý doby jsem je neviděla. Pokecaly jsme v pohodě. Vyprávěly si historky ze školy.
 • Převrhla jsem pivo, když jsem se zvedala. A třetí jsem si dala se Spritem. Radši už.
 • Cigarety. Tráva. Trošku.
 • Domu jsem přišla v jednu.
 • Odpoledne zase angličtina, stejně jako včera ráno.
 • A odpoledne pak ještě rodiná oslava mých narozenin.
 • Nesnáším, když ON říká, že ONA je zlej člověk a další hnusárny!
 • Jdu se zase učit.
 • Hasse Leute die immer Warheint haben mussen! Du bist so oft böse! Ich weiss doch, dass du das nicht einfach hast, aber das heisst doch nicht, dass du auf mich böse must sein!

Narozeniny ve Vídni

26. října 2009 v 23:12 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Zítra mám narozeniny. Přesněji za 53 minut... A já jedu kam? Na praxi, do Vídně.
Za normálních okolností bych se těšila, ale mám nervy jak...
Takový práce, co s tím je, to zařizování...
Ale můžu si za to sama, že ... Kdybych nedělala všechno sama, nebo kdybych se o to vůbec nestarala, nebyla bych nervozní...
Nervuje mě hlavně to, že já potřebuju mít to, co budu říkat, naučený a na papíře. Jenže takový věci jako "Pauza na čurání, jděte tam, rozhodněte se, do jakýho muzea půjdete", to si napsat nemůžu.
A taky... třídní prváků je pěkná svině.. Nelíbí se jí, že na info letáčku je napsáno jenom Schönbrunn, a ne Schönbrunn - zámek. Takhle bysme to prý udělat v CK nemohli. Takže bude dělat zvědavýho turistu a dneska naváděla skoro celou hodinu svojí třídu, aby zlobili a ptali se...
Ještě tam má segra kámoše a všechno mi řekla.. A protože je ségra inteligentní, poučila je, že přece mají rádi Renatku a nechtěli by jí naštvat, takže budou hodní... a jedna slečna mi to slíbila:)
Ve škole bylo vzrůšo kvůli seznamu, takže jsem obrdžela bianco formulář... Ale šok to byl...: "Já vám donesu bianco formulář a vytisknete to doma..." Matně jsem vzpomínala, že to je prázdný formulář. Jen mi nebylo jasný, jak do něj natisknu seznam lidí... Ale všechno se zvládlo, i pozdější upravy doma.
A abyste věděli, nemám v plánu přijít domů... Přijedeme kolem 11 večer, takže plánujeme jít slavit někam do hospody, aspoň na chvíli:-) Snad to vyjde:)

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/1/1288/1288721_b6aaa02774d20c4c9143b31519caa502/images/IMG_6556.JPG

Bude mi už ošklivých 19 let...

Jak mohl být Faust i ředitel přejetí, aneb zážitků dostatek, času už méně

25. října 2009 v 18:02 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Takže za prví, nejdou mi na blog.cz ukládat obrázky!!!

A teď k věci...
V pondělí jedna učitelka konečně odevzdala otázky do Horkého křesla,teda odpovědi. Ale načárané na papíře, takže jsme to musely luštit. Taky jsme jí vyfotily, vypadá tam strhaně, tak jsem to trošku upravila,aby to nebylo tak zřejmý. Teď jenom čekáme, až to učitel dá na web.
Ve čtvrtek mi odpovědi poslala Renatka. Napřed jsem jí prozradila, proč jsem vybrala tu nebo tu otázku. Zkuste jí vysvětlit, proč jsem tam dala otázku, jeslti se jí líbí některý student, když vlastně ani nevím, proč jsem to tam dala že... Nebo proč jsem tam dala osud a náhodu.... "Protože jsem se vás na to už dvakrát ptala a ani jednou jste mi neodpověděla..." - "Ahaa..."
Když jsem pak přišla domů a přečetla si to, zůstala jsem sedět a jen na to koukala a vstřebávala všechny dojmy a pocity. Dlouho mi trvalo, než jsem našla slovo, které jsem hledala. P Ů S O B I V É . A ještě to musí být takhle napsaný. Taky to je U p ř í m né a možná i Š o k u j í c í a P ř e k v a p i v é. Až to bude na netu,ukážu vám to. Dala jsem to přečíst tátovi. On nemá Renatku rád, nevim proč, nikdy jí neviděl. Nezmohl se na nic, jen to pochválil. Mamka taky.

A k titulku... To byl takhle pátek, poslední hodina, už jsme se skoro balili, když vidíme, že se venku něco děje... Nějaký pán v autě se hádal s ředitelem. On totiž Faust (ředitelův pes) vyběhl z poza rohu a pán ho málem přejel... kdo by taky čekal, že tam bude pes že... Pán chtěl odjet, ředitel ho nechtěl pustit. Pak ze školy vyběhla J. a zjistili jsme, že pán je její dědeček...
Nadával ředitelovi do blbců, ředitel mu nadával že je na soukromým pozemku, ale nechtěl ho pustit... A když jsme šli ze školy, auto vyrazilo, ředitel mu tam skočil a auto se jen tak tak vyhnulo. Když se sejdou dva, co si jeden myslí, že je ředitel a druhý, že je starosta, nemůže to dopadnout jinak...
Tak já jdu tátovi po 150 udělat koláž a pak si řešit problém "lipicáni nebo muzea", přesněji, "zachovat se správně nebo špatně"... :-)

Cituji 117

22. října 2009 v 19:53 | Slečna Zvědavá |  Cituji...
http://img18.imageshack.us/img18/8114/cituji117.png

Není to přímo citát, i když vlastně to je citace z muzikálu. Líbí se mi to, souhlasím s tím :)

Básnička: Stačí pohled?

20. října 2009 v 22:06 | Slečna Zvědavá |  Políbila mě můza
Psala jsem jí asi před 2 týdny v rozpoložení více než divném.


Stačí pohled?
Stačí úsměv?
Stačí mrknutí?
Nestačí...
Na chvíli ...
Na chvíli rozehřát
Naděje přiživit
Srdíčko zaplát.
Stačí pohled -
Slza už hledá
Cestu si nejkratší
Avšak -
Není to voda slaná,
Co plaví se ven.
Je to bolest marná,
Co neutichá.
Živí se nadějí,
Nadějí velikou.
Pomoz mi pomoz.
Usměj se, usměj se na mě.
A slib mi - slib mi!
Slib mi cokoliv,
Cokoliv jen chceš ...


Wieder zu Hause / Zase doma

19. října 2009 v 14:54 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Absolutně nestíhám... Teda, ještě jsem vlastně nezačala, ale i tak.. Berlín byl fajn,jako vždy, až na průvodkyni (jako vždy). Ten mužatka byl lepší tohle stvoření... V mezičasech jsem se učila cesťák a to tím stylem, jsme vlezli do busu, vzala jsem si to do ruky, že se budu učit a spala jsem:) První večer jsem s mamkou,její známou (učitelkou,co to organizovala) a její známou pila na pokoji víno, takže učení nic. Pak jsem na to možná koukla přes den a večer jsem se snažila doučit celou Kanadu a zopakovat si to. A v sobotu jsem se učila tak v mezičase, jako když jsme si mrtví šly odpočinou do kavárny, tak jsem si to tam četla. A tak v 1 ráno na benzínce,to jsem se učila jako fakt. A když jsme přijely domů, tak v 5 ráno jsem se ještě učila Chicago... Pak včera odpoledne,pak jsem neplánovaně usnula na hodinu a půl a večer jsem šla s Věrkou na přednášku o Rusku. Pán trochu mlaskal...
Dneska jsme psali tu písemku. Jako fakt jsem z toho měla strach. Původně jsem tam ani nechtěla jít a taky jsem to ve středu R. psala, že když v pondělí nepřijdu, tak jsem buď emigrovala,pozabíjela se s mamkou, zmrzla, onemocněla, nebo jsem to prostě nezvládla. takže mě přivítala slovy, že jsem přišla, na což jsem jí odpověděla: "A vůbec to neumim, abyste věděla!" Tak nám pověděla, že to je lehký a dala tam jen to nejznámější. Psala jsem zase jak divá,popsala jsem spoustu papíru a když to sbírala tak povídá: "Vykládá jak to neumí a popíše 4 stránky!" Což nebyla pravda, páč jsem jich popsala jen 3 a 1/2! xD
A konečně se dostávám k tomu co jsem chtěla:D Na zítra se musím strááášně učit. Píšu opravku z frániny, píšem z češtiny,mám napsat komentář/sloupek/glosu, mám mít osnovu na Prahu do Aj a taky možná píšem na slovíčka, půlka tvrdí že jo, druhá, že ne...
Takže pořadí:Přepsat rozhovor do Horkýho křesla, fránina, čeština, fránina a pak možná v nedohlednu zítřka stručná osnova, ale pouze v čj...
Pac a pusu přátelé:)

Berlin Berlin, ich fahre nach Berlin!

13. října 2009 v 23:24 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Jenom krátce, stručně, páč mi stejně furt vypadá net (celej den nešel).
Zítra večer jedu do Berlína. Opět:) Mamky škola totiž doplňuje autobus jiný školy, tak jedu taky:) Těším se na Berlín, hodně, ale trochu mi to kazí počasí a představa několika dnů strávenýho mamčiným kybicováním. Už to začalo - diktuje mi, jakou bundu si vezmu, jaký boty, tohle, támhle to... Takže já jí diktuju, kde budu spát. U dveří. Je to moje místo, spala jsem tam loni i letos. A navíc, ona určitě bude chtít spát u lapičky... :P

Dneska jsem se pohádala s učitelkou... Teda, řekla jsem svůj názor, vlastně jsem se ptala, jestli jsem to celé správně pochopila a ona na mě vyjela. Kvůli maturitním tématům. Nakonec mi řekla, ať si to teda dělám jak chci, ať si to udělám celý sama a nevím co ještě. Nejvíc mě sere, že před třídou říkala pravý opak toho, co nám řekla minulý týden v kabinetě...
(Stručně: máme cca 15 témat, každýmu nebo do dvojice zadala vypracovat jedno a představuje si to tak, že se to pak 30x nakopíruje aby to měli všichni. Nevím, jak to chce udělat s rodinou či osobní charakteristikou, navíc nám to zadala do dvojice... A celý to je píčovina, tak jsem to prostě řekla, co si myslím, že to přece nejde,je to strašně subjektivní. Proto děláme osnovu a máme tam psát I have blond/brown/black hair. Aby to bylo pro všechny...)
Ačkoliv naše téma je až 2., tudíš na příští týden (původně), udělala jsem to už na dnešek,páč pak nemám čas. Nelíbí se jí, jak jsem to udělala, že jsem se držela těch stupidních podbodů, a vůbec, neměla jsem to dělat, ona mi neřekla, abych to dělala... Aha... Bitch... Došlo to tak daleko, že jsem jenom mlčela a už nic neříkala. JÁ! Chápete to? Já ne...
Navíc mě dostalo, když se jedna spolužačka zeptala, jestli nám teda ty témata dávat nemají... A pak další, když řekla,co to řešíme, že se chce učit!
Dostala jsem další téma, Prahu. Souhlasila jsem s tím, připravím si to i v němčině. Ale řekla jsem, že nebudu dělat tu rodinu, to ať udělá Věrka sama.
Na příští úterý, kdy chce všechny osnovy, to ale nebude. Na to nemám čas. V neděli přijedu z Berlína, večer jdu na přednášku o Rusku, v pondělí píšeme poznávačku na Severní Ameriku, v úterý opravku z frániny, ve středu letopočty z dějáku. Praha počká, ona se klidně může posrat, já se neposeru.
Ještě mi bude vyčítat, že jsem tam měla minule být! Kurňa byla jsem u doktora tak co jako! A když to řekl kámoš, že tam nebyl a chce ten papír, tak že mu ho hned po hodině dá!
Ještě jednou mě nasere, tak už nebude Teplá, ale studená... (škoda, že Studenou už máme..)

Poem: Tell me

12. října 2009 v 23:10 | Slečna Zvědavá |  Políbila mě můza
Ich wollte das nur versuchen. Es ist ganz einfach, unlogisch, vielleicht ein bisschen dumm...
Chtěla jsem to jenom zkusit. Je to úplně jednoduché,nelogické,možná trochu hloupé...

http://th06.deviantart.net/fs51/300W/f/2009/264/6/7/Alone_in_the_wind_by_Fabulous_Shannen.jpg

Tell me a story
about your dream
Tell me a story
about your fear
Tell me a story
about your life
I wanna know everything
but without a fight.
I'd like to be a friend
a friend of you.

But you are afraid.
Afraid of what?
Afraid of me ...
Maybe ... Please!
Tell me! Tell me the fear!
It makes me sad.
Or afraid of
the "low" of company?
What would they say?
I know - it's all a fake.
It's all in my head...

Viel zu sagen aber trotzdem nix

11. října 2009 v 17:02 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Es regnet. Es ist fast (nä,schon) Herbst. Und mit dem Herbst komm natürlich die schlechte Laune... Kennt ihr das auch? Ich glaube ja. Man will nichts sagen, machen, essen... Oder nur viele Schoko:) Und die schwarze Gedanken... Aber ich denke, dass das alles zu dem Herbst gehört.

Plötzlich hab ich nix zu sagen... Wie so? Ich wollte ein paar Geschichte erzehlen. Macht's nichts. Oder trotzdem... Die wunderbare Frau, meine Lehrerin (Fremdenverkerh und Deutsch). Immer witzig. Sie hat etwas gesagt, auf Deutsch, und sie konnte sich nicht auf eine Wort auf Deutsch errinen. Und auf Tschechis auch nicht. Sie wusste das nur auf Englisch..:D Ich finde es komisch:)
Na ja, für ihr nicht, das muss man ihr kennen:)

Prší. Skoro už je podzim. A s podzimem přichází samozřejmě špatná nálada... Znáte to taky? Myslím,že jo. Nechce se nám nic dělat,říkat,jíst... Možná jenom hodně čokolády:) A ty černý myšlenky... Ale myslím,že to všechno k tomu patří.

Najednou nevím, co bych vám řekla... Jak to? Chtěla jsem vám vyprávět pár historek. Nevadí. A nebo přesto... Ve čtvrtek na němčině, R. něco povídala a nemohla si vzpomenout, jak se to řekne německy. Ale nevěděla to ani česky, jen anglicky:D Přijde mi to vtipný, když je to němčinářka a vzpomene si jen anglicky:)

Why can't some of the dreams come true?

8. října 2009 v 21:55 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
At least half part... I don't want the whole dream came true, I would be satisfied with a part of it... Do I really want so much? Can't I really sometimes get what I want? I don't need material things. I just would love to have that one damn stuff...
I know it wouldn't be good. Yes, I really know. But ... I need. I want.
People say that if you something really hardly wish than the wish comes true... But the situation makes me don't believe that...
God, I really please you! I promise I'll be good!

Alein,alone,sám

5. října 2009 v 22:36 | Slečna Zvědavá |  Oblečky blogu

Im diesem Moment habe ich eine schlechte Laune... Ich will nicht mit niemandem sprechen, aber auch mit jemandem... Sie scheiss auf mich. Die beide... Ich wollte etwas zerstören. Keine Ahnung was.
Und darum hab ich ein neuer Design gemacht. Es ist traurig (ich glaube), der Bär ist vereinsamt. Oder es sieht wie das aus.
Ich sollte schon lieber schlafen gehen, bevor ich noch etwas schlechte mache ...


Momentálně mám špatnou náladu... Nechci s nikým mluvit, ale zároveň bych s někým mluvit chtěla... Sere na mě. Obě... Chtělo se mi něco zničit. Jedno co.
Tak jsem udělala nový design. Je smutný (aspoň myslím), ten medvídek je osamělý. Nebo to tak aspoň vypadá.
Měla bych jít radši spát, než něco šílenýho zas udělám...Jsem posedlá, ale ďáblem. Ďábel mi ukázal, čím se zabavit, abych v tom prolhaným světě neumřela nudou!

5. října 2009 v 18:45 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Já vím, že už jsem s tím otravná a probírám to všude, ale tady ještě ne:) Ale vlastně, to by bylo asi na dlouho dlouho dlouho. Vlastně, moment, psala jsem to auf Deutsch xD

Dostala jsem takový nápad, ale nevím, jak dlouho mi to vydrží...
Pokud znáte Amber,tak jste si mohli všimnout,že články píše v Čj a Aj. Já bych to místo v aj chtěla psát v nj. Je mi jasné, že asi ztratím páč čtenářů, ale mám na to plán:) A nechám si ho zatím pro sebe:)

A nebo nevim, jsem moc líná:)

Taky občas děláte něco, o čem víte, že to je špatné,že byste to dělat neměli, říká vám to i rozum,ale vy to stejně uděláte?
A pak toho litujete?
Já to dělám pravidelně. Ale tentokrát toho nelituju:)

Macht ihr auch manchmal etwas, was ihr wißt, dass es nicht richtig ist? Dass ihr das lieber nicht machen solltet. Ihr Grips sagt das auch. aber ihr macht das trotzdem und dann ist es ihnen Leid?
Ich mache das immer. Aber jetzt ist es mir nicht Leid:)

Traurig aber wunderbar Lied <3


Korálky

3. října 2009 v 18:50 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
Korálky. Modré. Černé. Růžové. Kuličky. Srdíčka. Naprosto jednoduché fotky. Nemají snad ani žádný hlubší význam, žádnou myšlenku. Přesto se mi líbí. Svou jedoduchostí. Něčím jsou totiž zvláštní.