Stužkovací a karnevalový večírek 4. A v pátek 13.

14. listopadu 2009 v 20:42 | Slečna Zvědavá |  Políbila mě můza
Tohle je článek do školní kroniky, psala jsem ho dneska večer... Spoustu chvil bych si chtěla zapmatovat,ale nemůžu je nikam napsat. Je fajn říkat učitelovi jménem, klidně i ve škole a tykat mu. Co na tom, že jsme ho měli jen jeden rok v druháku. Stejně to není učitel. Na rádiu vysočina ho můžete slyšet v takovým tom pořadu typy šéfkuchaře nebo jak se to jmenuje. Učí hotelové služby. A málokdy se vám stane,aby vám učitel dal cigaretu. A zvát se s učitelema na panáka je taky fajn:) A povídat si o všem možným a poslouchat opilého spolužáka,jak strašně chválí daný předmět a způsob výuky... :)
No nic, tady je ten článek, jak to probíhalo a tak:)

Předcházeli tomu tak velké přípravy a nakonec to tak rychle uteklo. Ale udělat stužkovák jako karneval byl moc dobrý nápad. Mělo to šťávu, bylo to zábavné, odlehčené a mělo to šmrnc. Ti, co z jakéhokoliv důvodu nepřišli v masce, dostali na hlavu čepičku a bylo. Masky byly kapitolou samy pro sebe. Každá, i ta sebeobyčejnější maska měla něco do sebe, byla originální. Některé převleky byly do detailu propracované, jako třeba Míši převlek maroda s medvídkem, šátkem na hlavě a hrníčkem nebo třeba malé školačky s lízátkem. Mafiáni si nezapomněli pistolky, kovboj měl dokonce i pouta, gejši si nezapomněly vějíře, upíři byli špinaví od krve,

Jamajčan měl pořádný doutník, chirurg roušku, zdravotní sestřička sukni. Ale i naprosto jednoduché převleky měly nápad, například převlek pana učitele Sedláka, který šel za Večerníčka, nasadil si čepičku a rozházel noviny… Ale ani ostatní učitelé se nenechali zahanbit, paní Suchá přišla za kata se sekerou, paní Foitová za rytíře s mečem. Pod krásným pláštěm čarodějnice se skrývala paní Javůrková a culíkatá pionýrka byla paní Pokorná.
Večírek jsme zahájili přáním Denče k narozeninám a pak už jsme si každý vzali skleničku a pronesli náš úžasný přípitek, básničku, kde všechna slova začínala slovem na písmeno "P". A pak už vypukla volná zábava, karaoke a taky soutěže. Nesmělo samozřejmě chybět vyhlášení o nejlepší masku. Soutěžilo se ve třech kategoriích a to v kategorii holka, kluk a učitel. Vyhrála to zdravotní sestřička alias Jirka, Gejši v podání Lucky a Týny a paní učitelka Pokorná coby pionýrka.
A pak jsme učitelům nachystali poznávačku. Skládala se s fotek památek, ale těch, které mají dvojníka, takže jsme tam samozřejmě dali méně známou variantu, mapek států, fotek, když jsme byli malí, v prváku a také tam nechyběla budova školy a jihlavský kostel. Zvládli to dobře, brali to s humorem, i doplňující otázky, které se týkali naší třídy.
A dál už se pilo, samozřejmě alkohol, tančilo, zpívalo, bavili jsme se a užívali si společnou akci. Většina učitelů nás překvapila, tancovali a zpívali s námi nebo se prostě jen tak zapojili do zábavy.
Na stužce máme napsáno: "Na konci jsme pochopili, jak jsme měli začít". Paní učitelka Synková se ptala, jak jsme teda měli začít. V tu chvíli jsme to nevěděli. Myslím, že teď už to vím. Měli jsme začít společně, jako správný kolektiv. A společné akce dělat častěji… :-)
Nejlépe to asi vystihne Jirkův status na Facebooku: "Tak jak začít s hodnocením. Nu bude to velmi jednoduché. Včera večer se sešla partička lidí za účelem předání si maturitních stužek, které si jistě každý z nás někam pověsí, přišpendlí a bůhvíco s nimi ještě neudělá. Postupně se tento večer rozvinul v tryskající proud zábavy a dobré nálady, což hodnotím jako kladný jev. Nechybělo ani následné ztrapnění mé osoby v podobě karaoke. Chtěl jsem se jenom zeptat, proč jsme za ty 4 roky něco takového neudělali víckrát, je to určitě škoda, protože včerejší večer byl hodně povedenej. Tudíž Vám všem děkuji, děkuji i pánům a paním profesorům, hlavně naší milované paní třídní, omlouvám se také tímto paní učitelce Synkové. Ale hlavní dík patří mým parádním spolužákům, kteří v ten večer vytvořili takovou atmosféru, jaká by měla být pořád a za to Vám patří velký dík… Je škoda, že už končíme…"
Troufám si říct, že něco takového nebo aspoň trochu podobného si myslí přinejmenším většina. Jen bych ještě poznamenala, že je zbytečné se omlouvat za chválení způsobu výuky…
Každý si z večírku něco odnesl, přinejmenším lísteček s náhodně vylosovaným citátem, a nebo pocit, že hlady jsme rozhodně netrpěli… :-)

Já alias upírka s kovbojem:-)

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs116.snc3/16333_1282817397042_1428327790_30836399_3835897_n.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yasmin Yasmin | Web | 15. listopadu 2009 v 14:44 | Reagovat

Tak to jste si parádně užili.. Muselo být fajn :)

2 Domik Domik | Web | 17. listopadu 2009 v 23:05 | Reagovat

To je fakt zajímavej nápad, pojmout to jako karneval :)  Škoda, že se normálně dělaj karnevaly jen pro malý dětičky :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama