Prosinec 2009

Rok uplynul jako voda v peřejích, já do vzpomínek jej ukládám

31. prosince 2009 v 16:26 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Je na čase udělat ohlédnutí za tím rokem minulým. Ještě vlastně současným.


Leden... Probuzení s pěknou opičkou a žaludkem na vodě:) S jednou spolužačkou jsme provázely Němce po Pelhřimově. Nedá se tomu ani říkat provázení, řekla bych. Taky jsme byly na Okresním kole olympiády z němčiny, přestože jsem angličtinář. Byla jsem čtvrtá. Něco jsem posrala,svojí nedočkavostí a namyšleností. Začala jsem chodit na autoškolu

Únor... Hádky. První jízda v autoškole, v pátek 13. února. Výstava o Tutanchamonovi.

  • Víte, paměť mi trochu vynechává,pátrám ve starých článcích:)

Březen... Problém se zástupkyní. Teda ona měla problém se mnou. Vyřešeno. Byla jsem na přednášce o Rumunsku. Koupila jsem si barevný tkaničky do bot. Byla jsem na plese. Poprví. Na školním. Bylo to fajn. Story o skládačce, přesněji o tom, jak se minulost opakuje.

Duben...Koupily jsme Martě k narozeninám krokodíla. Přednáška o Mongolsku. Praxe v Praze, provázení v cizím jazyce, vybrala jsem si frj. Poslala jsem jeden mail. Myslím teda, že to bylo v dubnu. Asi jsem to neměla dělat, ale nelituju toho,protože jsem to stejně chtěla všechno říct a jednou bych to udělala. Závěrečky v autoškole. Nepovedly se.

Květen... Hráblo mi a opět jsem se obarvila. Byly jsme se podívat na praktický maturity.Udělala jsem závěrečky. Zaplatila si kurz němčiny v Berlíně. Zlepšilo se to. Byla jsem korunována na čtvrťačku. Učila se text na zámek, vytáhla si matiku a válela se doma.

Červen... celý měsíc jsem strávila na zámku v Jindřichově hradci, procvičovala všechny jazyky, udržovala vztah, poprví řídila mimo autoškolu.

Červenec... Berlín. Pár dní u známích, pak 2 týdny sama na kurzu. Zamilovala jsem si tohle město. Poznala něco novýho. Pochopila jsem, že slova nejsou důležitý, činy jsou rozhodující, třeba když dáte brečící slečně ve vlaku balíček kapesníčků, protože víte naprosto přesně, jak se cítí, když se loučí s kamarádkou. A ona ví, že vy jí chápete, nepotřebujete mluvit, přestože se vidíte jednou a naposled.

Srpen...První opravdová brigáda, říkají tomu tlumočnice, na táboře plným německých dětí. Bylo to moc fajn a poznala jsem zase super lidičky. Učení se textu na provázení do telče na dolnorakouskou výstavu. Dopadlo to katastrofálně.

Září... Praxe v Berlíně, mém milovaném městě. Odevzdání itineráře s velkým předstihem. Ach, začátek posledního školního roku. Obvinění z posedlosti. Koupila jsem si nový foťák. Provázení na dni evropského dědictví. Chystátní praxe Vídeň. Dáreček.

Říjen... Praxe Vídeň, dohru to mělo ještě dva týdny. Nespravedlnost vládne světem. Obnovení Pekla. Oslavení 19. narozenin. Opět Berlín. Psaní básniček.

Listopad... Pomoc na Burze škol. Stužkovací večírek, úžasná záležitost. Radost. Den otevřených dveří. Soutěž průvodců v Brně. Nic moc, ale nejlepší cesta vlakem.

Prosinec... Střídání všech pocitů. Spoustu příprav na besídku. Poprví jsem hrála. Bylo to fajn. Dárek. Pusa. Obětí. Vánoce. Dárky. Radost. Předstírání. Vyhrála jsem školní kolo olympiády z češtiny,postupuju dál. Oslava konce roku.

  • Celkově bych rok hodnotila jako dobrý, protože to špatný jsem už zapoměla.

Loni jsem tohle dobou byla na autobusovém nádraží a čekala na bus do Humpolce. Pospěšte si. Odjíždí ve třičtvrtě. A pak jsme se zlily, trapčily s novoročním přáním a poblily. Od té doby nemůžu ani cítit vodku s džusem. Amen.
Moment. Dneska bude. Vodka s fíkama. Kleiner Feigling. Malý strašpitel. Originál z Německa. Na zdraví!

  • Přeju vám krásnej novej rok,hodně síly, štěstí a vytrvalosti.
A pozor. Většina mých teorií se ukázala jako pravdivá...
Slečna (už napořád) ZvědaváProto přestaň snít a začni žít!

31. prosince 2009 v 0:56 | Slečna Zvědavá |  Oblečky blogu
Udělala jsem nový "obleček". A vůbec rekonstrukci blogu. Pracovala jsem na tom od srpna,pak jsem přestala,protože mě to nebavilo. A včera jsem si řekla,že zase pokročím a dneska to dodělala. Pěkně po měsíci jsem smazala to svinstvo, pak projížděla celej archiv, jestli jsem někde něco nezapoměla, mazala rubriky a přejmenovávala je. A protože design tu byl už od zažátku října, chtělo to maličko změnu, hlavně něco veselejšího:-) Nevim, jestli se to povedlo,ale budiž, zatím jsem spokojená.
Tyhle naušnice jsem dostala k narozeninám, něco jsem zkoušela,což se samozřejmě neobejde bez foťáku:-) rozmýšlela jsem se ještě mezi náhrdelníkem, ale tohle vyhrálo:) A ten citát... nevim no:-)
Asi bych už měla jít spát,nebo budu zítra, teda dneska, mrtvá:-)

Ještě náhled:


Fotogalerie

30. prosince 2009 v 22:03 | Slečna Zvědavá |  Fotogalerie
Návrat do minulosti

30. prosince 2009 v 12:44 | Slečna Zvědavá |  Stojím modelem
Fotky jsou z roku 2007, nedávno jsem je vyhrabala. Ještě je nikdo neviděl. Ale NEfotila jsem je já, pouze jsem je upravila. Líbí se mi, ta upravená verze.
Byl to pátek,bylo větrno. Druhý den jsem měla jít poprví provázet. Neuměla jsem text. A v pondělí jsem jela na Azurový pobřeží. Byl první školní týden.

Tahle je nabitá energií,sluníčkem a radostí:)
Vysmátá,jako vždy:)


Prázdniny,mám prázdniny! A proto se učím;-)

29. prosince 2009 v 20:12 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Chachá, jsem nějaká naspídovaná... Dobrá nálada a energie,hmm:-)
Nic jsem od toho na "V" nečekala,ale dopadlo to dobře. Možná právě proto. Nedělám nic. Přepsala jsem si cesťák, bereme Asii, jak jste mohli všimnout a učim se to. Dokonce jsem se dala i do češtiny, jen tak zhruba. Ale páč u toho dělám tisíc dalších věcí, trvá mi to dlouho... :-)

Jsem spokojená, nechybí mi (... nic), vše zvládám s přehledem.
"Nepište mi, já tady stejně nebudu a navíc mi teď vzali počítač..."
"Já vím..."
A tak nepíšu. Otázka zní, týkalo se to jen mailu nebo i smsek? Nevím. Ale stejně nepíšu. Nechci rušit (*čertíci v očičkách*). Ale možná bych chtěla. Přemýšlím o tom. Včera. Dnes ne. Zítra třeba. Napíšu ve čtvrtek. Jestli to stihnu. Nebo v pátek. Bude přece Nový rok! Jak se na něj všichni těší! Já ne. Víc než kdy jindy. Stop. Zase ty úvahy.
Říkala jsem si, že bych zase smazala nějaký články, páč jsem se v září nějak zasekla a ještě neskončila.
Uvědomuju si, že články nemají hlavu ani patu, věty jsou nesmyslný, výkřiky do tmy, skáču z jednoho k druhýmu, mluvim v náznacích... A proto s tím možná něco udělám. "Od novýho roku..." třesky plesky. We will see. Man wird sehen.
Adios amigos, salut, c ya (to jako see you), tschüßie atd atd...

SAE - Dubaj

29. prosince 2009 v 1:08 | Slečna Zvědavá |  Cestovní ruch
A pokračujeme dále:) Ono mě to nutí se učit! A tý pozdní (nebo časní?) hodiny si nevšímejte:)

Spojené Arabské Emiráty a jejich hlavní město Dubaj.
V roce 1966 zde byla objevena ropa a proto sem přišli bohatí šejkové. Odhady a propočty ale zjistili, že ropa vystačí jen do roku 2025 (cca). Šejkové se proto rozhodli udělat z Dubaje nejkrásnější město, aby z toho bohatství měli něco i jejich potomci a začali stavět umělé ostrovy a luxusní hotely a vily. Jedním z hotelů je i Burdž al-Arab. Jako jediný na světě má 7 hvězdiček. Nachází se na umělém ostrově, kam vede soukromá cesta. Je vysoký 321 m, má přistávací plochu a vyhlídkovou restauraci. Svým tvarem připomíná plachtu. Celá stavba stála asi 1,5 miliardy dolarů a noc zde stojí v rozmezí od 2000 do 28 000 dolarů. Za podívání se na recepci se platí.


http://www.kellogg.northwestern.edu/student/club/meaba/Spec.%20Burj%20Al%20Arab%20web%20lay-out.jpg

http://www.uniqueauction.com/images/auction/Burj_Al_Arab_r2_20091120213511.jpg


Istanbul a Modrá mešita

28. prosince 2009 v 14:07 | Slečna Zvědavá |  Cestovní ruch
Přes rok na to nemám čas ani chuť to sem psát, ale teď jsou prázdniny a já se opět učím na poznávačku z cestovního ruchu.

Istanbul se kdysi jmenoval Cařihrad a až do roku 1923 byl hlavním městem Turecka. Nejznámější pammátkou je Hagia Sofia, Chrám boží moudrosti z 9. století. Původně byl pravoslavný, ale v 15. století byl Cařihrad dobyt a chrám byl přestavěn na mešitu. Ta byla později zrušena a dnes je zde muzeum.Další známou památkou je Modrá mešita. Je poměrně nová, ze 17. století. Modrá se jí říká podle modré mozaiky, která se nachází uvnitř. Sloupy jsou zakončeny sloními tlapami a na podlaze jsou tlusté ozdobné koberce. Mešita má 6 minaretů, což je zvláštní, protože obvykle bývají jen 4. Minaret je malá věžička.


Chtěla bych vám ze srdce popřát, ale je to klišé

24. prosince 2009 v 0:25 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Původně jsem tady chtěla polemizovat nad smyslem Vánoc, nad kterým přemýšlím už od včerejšího odpoledne. Ale nechám si to na jindy až podle situace. Nebudu vám kazit přece svátky svým zebedněným myšlením, spíše nemyšlením...

Proto bych vám všem, co si to přečtete a to i těm největším darebákům a loupežníkům, chtěla popřát krásné Vánoce, abyste je prožili tak, že na ně budete vzpomínat v dobrém, v tom nejlepším. Abyste dostali alespoň jeden dárek, který jste si přáli a ty ostatní aby vám udělali i tak radost, i když nejsou třeba podle vašich představ.
Přeju vám, abyste byli všichni spokojení a splnilo se vám co nejvíc vašich snů a přání, všechno dobré, o čem sníte po nocích. Aby byl vždycky někdo, kdo vám řekne "Mám tě rád/a," protože to je to nejkrásnější, něco, bez čeho nemůžete žít. Abyste měli někoho, kdo vás potřebuje a aby vás někdo potřeboval.
Přeju vám, abyste doma měli klid, žádný hádky a to samé v partě mezi přáteli.
Přála bych vám, abyste se nemuseli kvůli ničemu trápit. Ale na druhou stranu, když se budete trápit,trošku, tak pak poznáte to dobré a budete si toho vážit.
Přeju všem, co maturujete, abyste to zvládli v co největší pohodě. Nervujme se, protože strach nás požene dopředu. Ale ne moc, abychom se z toho nesložili. Všem,co dělají přijímací zkoušky, ať už na střední nebo vysokou přeju, aby se dostali na vytouženou školu.
Přeju vám úsměv na tváři každý den, protože nic nestojí a můžeme s ním udělat velikánskou radost, zlepšit náladu, povzbudit. Je to to nejmenší, co můžeme dát.
Přála bych vám někoho,na koho se budete moci vždy obrátit, v dobrém i zlém, na koho se můžete spolehnout, vyplakat se mu na rameni, obejmout ho a dát mu pusu kdykoliv vás napadne, válet sudy po louce, koulovat se na náměstí, skákat z okna v přízemí a užívat si života.
A protože jsem sobec, přeju to taky hlavně sobě a ještě mnohem víc.
Snad jsem řekla všechno, co jsem chtěla.
Už je Štědrý den.


She's got a present from me,yeah...

21. prosince 2009 v 21:24 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Oh yes, I'm not kidding, really. Don't believe? Don't have to.
But well, I didn't have much of courage when I was standing in front of the door.
Later.

Tomorrow is the last school day of this year. Finally. Fortunately. Unfortunatelly. Yes, I'm looking forward the Christmas Holiday but do you know, what will be than? Do you reliese that?
Searching for new school, for some Uni. Final exams. Another exams. Leaving the old good school which you already got used to. Leaving friends, not seeing them every stupid day. Leaving the enemies,teachers. Sweethearts. Suckers.
After this holidays will everything get much more real, closer, scaring.
But...
And I will be strong even if it all goes wrong. And I won't break down and I won't give up. Not yet. It's too soon.

I came in, then talking. I've got something for you. The practice diary and a ...
And a what?
A small present.
Didnt looked very suprissed. Or not as much as I expected her to be.
I don't know what I should be looking forward to more. The diary or the present...
The diary, surely.
No, the present. Am I allowed to unwrap it now?
Sure, if you want ...

Im not as happy as i supossed to be.
I'm waiting. Waiting for ...
For what? Damn. I shouldn't.

DON'T COPY THE PHOTO PLEASE!

You can't even imagine how much I ...

18. prosince 2009 v 22:06 | Slečna Zvědavá |  Moje složitá osobnost
http://fc00.deviantart.net/fs71/f/2009/352/9/4/You_can__t_even_imagine_____by_Fabulous_Shannen.png *

* pravý tlačítko - zobrazit obrázek = plná velikost


Mám se radovat, že už budou Vánoce?

18. prosince 2009 v 18:54 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Samozřejmě, mám. Jenže... po Vánocích je leden,pololetí,za chvíli duben - písemný maturity, květen - praktická maturita, ustní i písemná, červen - ústní maturita. A já... na všechno seru. Jediný, co děláme, je dějepis a cestovní ruch. Opakujeme otázky, píšeme z nich písemky. Ach, a ještě čeština. Ovšem s tou to je takový nijaký. Píšeme na dobu, ale co ty knížky? Zatím nic, nestíháme.
Strach, strach, strach.
A o Vánocích ... klidně si řekněte, že jsem praštěná, šílená, hloupá. Ale já chci. Chci si udělat ty další otázky do cesťáku, vytisknout. Přečíst co nejvíc knížek a udělat ty části těch seminárek. Naučit se renesanci a baroko,český i světový, ve středu pak písemka. Naučit se cesťák, poznávačka Asie, hned v pondělí písemka.
Když jsme u toho, taky bych mohla udělat to téma do angliny,co chtěla dneska,nejlépe však v úterý. Ani jeden termín jsem nestihla, jedině,že bych jí to poslala na mail,ale mně se nechce:D
Ale teď Vánoce. Těším se? Nevím. Napřed se těším na pondělí. Ráda dělám radost někomu, koho mám ráda. Pak na úterý. Budeme si s děvčaty dávat dárečky. Prý se mám bát. Tak se teda bojím. A taky bude besídka. Těším se, doufám, že to bude mít úspěch a ono bude, protože my jsme vždycky nejlepší. Bude to parodie na parodii. Nebojíme se toho,ani sprostých slov, ani učitelů. Teda já ne. A taky se těším na Sárinku, i když si myslim, že to tam chudinka celý nevydrží, proto bych jí využila... Já vim, je jí 3,5 roku a jsem proti dětské práci, ale tak víte co... xD

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs008.snc3/11553_1312415896986_1428327790_30912091_6661056_n.jpg

Because it hurts....!

12. prosince 2009 v 23:48 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Why? Why do I have to feel like a ... like a what? Like shit? It's not so bad, i think. But.. well, it could be better. But it's my fault that i feel like that. I used to re-write some messages from my mobile phone to my diary. Just some of them, some wishes, "making happy" sms or simply from someone. Actually, beforei started today, I hadn't know why I am doing that. But I understood, after few msgs... When there's something nice, lovely and important (not really,I know) it's so encouraging. It makes you feel pleasant, pleased, you feel warm by your heart. But it also makes you feel a bit sad, nostalgig and melancholic, too.
That's why I can't write it for a long time. But my phone memory was alredy full and I had to delete some msgs.

Aber was ist das? Was ist das Gefühl, oder was soll er heißen? Ich verstehe das nicht. Immer und immer, immer wieder. Sag mir was schönes und ich werde dich lieben... Das bin ich. Das ist der Grund, weil ich das Abi hinter mich schon haben will...
Ja, ich werde weinen. Wegen ihr, ihr, ihr und ihr. Und andere. Viele andere. Ich hab Angst. Ja, du hast recht. Aber wir sind nicht so gute Freundinen, denke ich. Aber auch glaube,dass es nicht Wahr ist...
Verstehe nicht, warum ich diese dumme, traurige Gefühl mag... :P

Přemýšlela jsem, jakou fotkou bych doplnila tento článek, aby to byla nějaká vzpomínková fotka. Našla jsem jednu dvě,co by se sem hodily. Jsou to deníčkový fotky, není tam nic tajnýho. Přečetla jsem si to. Je to pár zpráv. A koplo mě to ještě hlouběji. Neva. Vezmu žebřík a polezu nahoru, nevadí, jestli zakopnu a spadnu o pár příček dolů nebo až na zem.

http://fc01.deviantart.net/fs40/i/2009/051/5/7/Na_tohle_je_kazdy_sam____by_Fabulous_Shannen.jpg *

* Klikněte pravým tlačítkem - zobrazit obrázek a uvidíte ho v plné velikosti...

Vzbudil mĕ vzdech **
Ale zas byl jenom můj
Neříkáš mi - ponocuj
Už nikdy víc ...

Nečteš mi dlaň
Neříkáš mi - lásko vstaň
Tĕm co znám
Nezavolám
Už asi spí


Televizní věž

9. prosince 2009 v 17:13 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
Další z mnoha fotek berlínské tv věže...
Nemám k ní co říct,je to foceno z Karl-Marx Allee,což ale nikomu nic neřekne:)

Jinak momentálně jsem spokojená, udržuju si dobrou náladu ve zvláštním oparu a pocitu spiklenectví,spojenectví, přátelství. Nebo něčeho podobného. Zůstalo mi to ze sna a taky z jedné jediné věty, docela obyčejné. Věta, která nic neznamená a nebo taky znamená hodně a všechno...
Nechci o tom mluvit, aby to nezmizelo...

http://th03.deviantart.net/fs70/300W/f/2009/343/c/4/Berliner_Fernsehturm_by_Fabulous_Shannen.jpg

Gejši

5. prosince 2009 v 18:35 | Slečna Zvědavá |  Já fotografka
Fotka ze stužkováku,lehce upravená. Ale pořád se mi strašně moc líbí.
Víte co vám povím? Právě teď jsem vypila flašku piva a pár loků zelený...
Ale nevim proč... No... Možná vím... Chtěla jsem poslat smsku, ale zároveň nechtěla...
A co jako... jsem sama doma, rodič dorazí tak za hodin a půl, když nebude prodloužení nebo něco takovýho...
A vůbec,měla bych dělat něco smysluplnýho a ne celý odpoledne zevlovat na netu...

http://fc09.deviantart.net/fs50/i/2009/339/3/4/Geishas_by_Fabulous_Shannen.jpg