Třetí, a na chvíli poslední,den školy

4. září 2010 v 0:31 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Jo, to se to machruje, když chodím do školy dobrovolně. Dneska jsem zavítala na základku. Pěkně jsem se na to oblékla, abych si připadala dostatečně dospěle a mohla vesele klapat tyrkysovýma podpadkama a taky kdybych tam náhodou potkala tu krávu, co jsem jí poznala na zájezdu. Na chodbách pořvávaly dětičky, já v klidu a se vztyčenou hlavou vyšla až do druhého patra a usedla na židli v kabinetě angličtiny. A začaly jsme s mojí bývalou třídní domlouvat, co že se to po mně vlastně bude chtít. Ano, přiznávám, že z toho mám strach. Že je nezabavím, že mě nebudou poslouchat a pošlou mě do háje. Přece jenom, děti od 6. do 8. třídy... Byla jsem ujištěna, že to jen vypadá hodně, 2x45 minut. Ale představit stát, spisovatele, obsah poháky a je konec jedné hodiny. Ve druhé je naučit říct a napsat 3 věty, třeba nějakou hru nebo něco a je konec. Heja hou, když jsem o tom cestou domů přemýšlela, jak bych představila ten stát, došla jsem k závěru, že to opravdu není moc. A ještě když je donutím aby pracovali a většinu tak řekli oni, půjde to. 
A který ten jazyk? Angličtinu? Němčinu? Nebo snad francouzštinu? O španělštině jsem už radši mlčela. Jako fránina by byla fajn, naučila bych se tři věty, protože fakt nevím, jak bych přeložila třeba 'Kdo mi to tu loupe perníček' a bylo by. Nebo bych k tomu ještě něco přečetla. Z angličtiny se bojím výslovnosti (ano, já vím, je to paradox, navíc jsem se zatím s každým domluvila a amerikánec v Berlíně mě chválil). Ale víte co, ty parchanti... A s němčinou mi mamka pomůže. Odcházela jsem s tím, že si mám rozmyslet jaký stát a ne jestli jo nebo ne. Stejně už to bylo jasný.
Chtěla jsem, aby šla mamka se mnou, ale nechce do tý školy jít, protože jí nasral ředitel. Tak jsem přemluvila kámošku, aby mi dělala psychickou oporu a slíbila jí za to, že může řvát na parchanty.
all4all.blog.cz
Chybí mi škola. Ta opravdová. Dneska odjíždí první třída na zahraniční praxi. Jedna holka psala na FB, jak se jí nechce, že to tam zná. Jak nechce?! To nechápu. Mně se taky chtělo, i když jsem to v Berlíně znala. Těšila jsem se a užívala jsem si to, organizovala co jsem mohla. Jela bych zas. Navíc s nima jede R. Ani se nezmínila! Hm, možná jsem jí nepustila ke slovu. S náma nikdy nejela. I když taky dobře, bylo by to náročný a museli bysme se víc snažit :P
Ale pak ten první den školy... stály jsme tam s holkama už před sedmou, škola ještě zamčená. A pak přišli kluci a přijel školník a my jsme se rvali o místa. A bylo to fajn a já byla šťastná. A zrušená třídnická hodina a pak ty hlášky... teď jsem si to přečetla ve starém článku. Musím se smát. Je to milé. Vidím tam to,co ostatní ne.
Tady, prosím:
"Co mám dělat, když jsem zapoměla číslo svojí skříňky?"
Školník: "No Lucko,to si děláš prdel ne?"
Terez: "No myslím, že ona ne..."

Renatka přišla do třídy, zarazila se v půlce a na celou třídu: "Co děláte v první lavici? Já vás tam nechci!:D"
Aha:)
"Nejste ostříhaná?"
"A ona mi do toho bude pořád kecat!"
---
"Můžu něco říct? Jeden kluk říkal, že jste milá.." (když se mluvilo o prvácích) - To byl konec, třída šla do kolen, po mým přihlášení všichni totiž ztichli.
---
"Lucka v první lavici, to je to nejhorší, co se mi mohlo stát...!"
"Chtěl sem Alex s Radanem..."
"Ještě že tady sedíte!"


Kéž by se rok zase vrátil. V tý škole jsem byla šťastná. Když to doma bylo nic moc, ve škole bylo fajn. Euforie, nadšení, hádky,smích, maturita. Ta byla taky vtipná.
Tady je ten článek:Euforie z prvního dne školy
Zase jsem se dostala k něčemu jinýmu, než jsem chtěla.
Radši jdu. Dneska jsem prospala celé odpoledne. Jakože fakt....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Duhová víla Duhová víla | 4. září 2010 v 0:59 | Reagovat

:D:D:D:D dobrý hlášky..

2 Slečna Zvědavá Slečna Zvědavá | Web | 4. září 2010 v 1:15 | Reagovat

[1]: To jo :) A byl to fajn rok,ale zbyly z něj jen vzpomínky a články,které si teď můžu číst..

3 Giornale Giornale | Web | 4. září 2010 v 16:23 | Reagovat

já jdu do Plzně na Blízkovýchodní studia, chtěla jsem s zkusit do čeho vlastně půjdu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama