Listopad 2011

Hmatatelná láska

24. listopadu 2011 v 19:26 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Z dneška mám neskutečný zážitek. Nehmotný, ale hmatetelný...

Ze Stammtische jsem se včera/dneska vrátila už před jednou, byla to sranda, povedl se mi skvělý přeřek, který snad nezpůsobí žádný trable, poslouchala jsem historky o jedné paní docentce, o které bych se nejdradši nebavila, ale to samozřejmě ta kamarádka nemůže vědět a pořád vyprávěla a vyprávěla.
Na koleji jsem si dala zase dlouhou sprchu, byla ráda, že jsem tam nespadla a vyčerpaně usnula. Probudila mě žízeň o půl čtvrtý, chtěla jsem se vysmrkat a spustila se mi krev z nosu. Pecka. Ráno jsem budík posunula o hodinu, dobelhala se na další přednášku, docela i pracovala, pak seminář, četla jsem si německou knížku, kterou jsem včera konečně dostala a kterou máme mít do úterý přečtenou, u toho jsem neustále aktualizovala Facebook, jako vždy, až se tam ukázala zpráva, vyměnily jsme si pár vět a jestli mám teď školu. Jo, ještě půl hodiny. A jestli nemám chuť na kafe? Kdy přesně? Za půl hodiny. A kde? Někde, kde mají hrací koutek. Okey, budu tam.
Kolem dvanácté jsem vcházela do oné kavárno-hospody a hned mi došlo, co měl ten hrací koutek znamenat. Dceruška. Pochválila jsem ji, jak je hezká a objednala si kofolu. A povídaly jsme, pozdravila jsem se s číšníkem a prohodila s ním zase pár slov. A v mezichvílích jsem pozorovala Malou, jak si hraje a jak chvíli mluví německy a chvíli česky, jak Ona na ni mluví německy, jak se malá bavila s další holčičkou co tam byla. T**i, sag, wie du heißt. Jmenuju se T**i. Ona ji vždycky řekla německy, co má říct a ona se pak zeptala česky.
Jak ji vždycky pohladila a dala jí pusu, jak jí vysvětlovala, jak má jíst tatranku, aby nebyla celá od čokolády, jak ji o něčem poučovala, jak ji měla na klíně a oblékala jí rukavičky, to bylo něco neskutečnýho. Ta láska byla hmatatelná, skoro jsem se jí mohla dotknout. Bylo to krásný, roztomilý, sladký, chtělo se mi jenom sedět a dívat se a cítit to. Usmívala jsem se a byla jsem spokojená a šťastná. Velký emocionální zážitek.
Těším se do Německa. Těším se i na tu prezentaci. Těším se na vánoční trhy, punč, nakupování, na to, až se nechám fotit, na eL kluby a nebo jakýkoliv kluby, třeba i na večeři v Indické restauraci. Těším se na vyměňování si historek.
Nesmím se těšit, protože se to ještě může pokazit.
V neděli jsem si říkala, co zbyde, když vynecháme to, co nám působí bolest. Měla jsem pocit, že nemůže zbýt nic. Ale když vynecháte polibky, zbyde vám toho ještě dost. Alespoň zatím.
Dnešní hodina němčiny byla jedna z nejlepších. Tak strašně jsem se smála. Povídala jsem vtipy. Ona povídala vtipy, narážky na našeho lektora od začátku dokonce, neustále nám zakazovala se smát, což vyvolávalo další a další salvy smíchu a pak to vyvrcholilo poznámkou o tom, že si moje spolužačka vzala Šmoulí třičko. To jsem už lehla. Ale zvládala jsem i pracovat a udělala jsem všechno.
Tak já si jdu udělat něco k večeři, i když tu nic nemám a zase pokračovat ve čtení. Knížka doslova o hovně, chlastu, zvratkách a sexuálních narážek a podobně, ale v tý němčině to není tak hrozný. Možná to i stihnu přečíst...

I'm already a bit desperate...

22. listopadu 2011 v 16:45 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
I don't know how long I can stand it. It's getting a bit out of control. This stupid triangle is not funny anymore. Why does he has to love me and why is it getting more passionate? Why is he so excited? I just told him that I don't like his way of complaining about other people in front of the whole class. And first he seemed to be very angry but than, suddenly, boom, and he started to be nice.
And then he says everything to her and she says it to me. She laughs and I'm furious. She likes me and I like her but the only thing we can do is to talk for hours and look forward to going to the german city. I wonder what will happen there...
It sucks that I can't look the way I do, I can't smile at him at all, because he understands that different, I cant wear the T-Shirts I usually do, because they have a neckline and then he writes essays about it. Oh, he is not allowed to write something about me and especially about the way I look like anymore. To her. I'm courious if he can make it.
I'm a bit afraid of tomorrow and I can tell it to nobody. Especially to my Budweis-best-friend. Shit.
I can just do all the essays I have to. But I cant, my head is full of all that bullshit. And I'm sleepy.
Fuck off.
Gotta go. Sleep. Or do something.

Fotím na téma: Med

12. listopadu 2011 v 20:49 | Slečna Zvědavá |  Fotím na téma
Bylo to náročné. Jednou rukou držet foťák a druhou se hrabat lžičkou v medu a vyfotit to, než med zase steče do skleničky. A taky jsem si všechno zapatlala.Podpis - Rosenstolz

10. listopadu 2011 v 19:36 | Slečna Zvědavá |  Podpisy - jinak
Narozeninový dárek. Německá skupina, AnNa und Peter. Skupina, jejíž písničky mě poslední dva týdny provázejí denodenně. Znám je někdy od jara. A zpívají moc pěkně.

Kosheen - Hide U

8. listopadu 2011 v 14:44 | Slečna Zvědavá |  Tón,který zůstane v srdíčku
"Dostala" jsem další písničku. Jsem malý dítě. Zkusím to ignorovat. Co, to malé dítě ve mně? Ne, na to malé dítě budu dávat pozor. To není potřeba. Ale já chci. Tak s tím pak nemůžu nic dělat. Ale to malé dítě je už dost staré na to, aby na sebe dávalo pozor samo. Písnička. Dobře, už neprotestuju.

If you were in my heart, I'd surely not break you
Když jsi byla v mém srdci, určitě ti neublížím
If you were beside me, and my love would take you
Když jsi mi byla po boku, má láska tě vezme
I'll keep you in safety, forever protect you
Udržím tě v bezpečí, navždy tě ochráním
I'll hide U away from the world you rejected
Schovám tě před světem, který odmítáš
I'll hide U
Schovám tě
I'll hide U
Schovám tě

Znáte tu euforii z dlouhého chattování? Úža co?

7. listopadu 2011 v 0:27 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Ale tak zase, abych toho neřekla moc, že jo...
Dozvěděla jsem se, nám v úterý odpadne konverzace, protože maminka naší lektorky umírá. Chtěla jsem se radovat, že nepůjdu do školy, ale prostě nemůžu. Ta lektorka není zas o tolik starší než já, studenti pátého ročníku si ji ještě pamatují jako studentku Erasmu. Navíc je moc milá a ve středu večer mě chválila, jak jsem jediná v úterý spolupracovala. Ale to je tajná informace.
Co ale tajnýho není (prý) je upírská historka (nijak nesouvisí s chattem. A píšu dvě t, protože jsem teď psala strašně dlouho německy). Prostě, jak jsem před týden a půl "slavila" nedobrovolně narozeniny, na takové každotýdenní akci se studentama a lektorama, všichni se tam zlili jak dogy a bylo to fakt znát. Za prví tam zůstal nezaplacený účet a za druhý...Upíři! Kolem druhé hodiny raní, když už nás/je vyhnali i ze druhé hospody, se většina odebrala na místní diskotéku, kde se ve středu pořádá Oldies party a chodí tam studenti naší univerzity. A tak se stalo, že slečna, co vypila asi 14 vín se spritem a jeden beton (od osmi do půl druhý, pak jsem odcházela) pokousala našeho lektora.

Podpis - Kamila Nývltová

6. listopadu 2011 v 12:50 | Slečna Zvědavá |  Podpisy - poštou
Odesláno: email 20. 9. 2011 fanclub@nyvltova.cz
Přijato: 12. 10. 2011

Přišel i dopis s omluvou, že to tak trvalo, ale že čekali na dodávku z tiskárny a jako omluvu posílají víc fotek, které už normálně neposílají. Poslali tři, jedna je jak jakýsi český PP nebo AP, prostě to vypadá divně, ani jsem to neskenovala.

Aria hadr...

4. listopadu 2011 v 12:46 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Znáte Ariu Montgomery z PLL? Nebo Annabelle? Neboo...no to stačí.
Říkala jsem si, jak budu přidávat články se všema těma podpisama z Knižního veletrhu, ale nějak jsem tenhle týden nic nezvládla. Ani se pořádně najíst. I když to vlastně ani nešlo. Už jsem se bála, že si přivodím vředy, celý týden mě bolelo břicho, byla jsem ve stresu, nervózní, pořádně jsem nespala, pila hodně kafe a v hodinách čučela do blba a přemýšlela nad tím, co mi řekla kamarádka.
S nonšalantností jsem jí řekla, že se maximálně sesypu, a co jako. Podle ní to prý bude horší, zapomínám na bolest, hořkost, výčitky. To je podle mě sesypání, ale na tom nezáleží. Výčitky? Ne, nemám důvod. Hořkost? Co to vlastně je? Bolest? Ta tu byla vždycky.
Ale stejně to zatím vypadá, že já rozhodně trpět nebudu, alespoň ne zatím a ne tolik. Všechno chce čas.
Ve středu jsem si uhnala rýmu, to mám za to, že trávím v noci hodinu a půl venku, bez pohybu.
A ztratila jsem naušnici. Dneska jsem měla nutkání jít se tam podívat, ale za minutu mi jel trolejbus, tak jsem se na to vykašlala. Stejně bych jí už nenašla.
Možná jsem zlá a mrcha, ale přemýšlela jsem nad svýma pohnutkama. Proč to dělám a tak. Řekla jsem, že mě na tom přitahuje asi ta zakázanost. A pak... asi nuda, zábava, dobrodružství, napětí, touha. A tady mám jistotu, že nic dál nebude.
Myslela jsem si, jak jsem nenápadná a před dvěma týdny jsem mamce tvrdila, že to o mně nikdo neví a teď se dozvídám, že to ví vlastně všichni z němčiny, co mě učí. Tomu se říká lol. Jedna je v pohodě, jeden si na mě zasedl a třetí o tom píše sáhodlouhý maily, jaká to je škoda a proč ona a ne on. Ale tak co, ještě tu je přece moje maminka, tak ať to zkusí tam :D
Dohrabala jsem se dneska na literaturu, předstírala jsem, že jsem povídku četla, řekla jednu větu, jaký symbol tam představoval had, doplazila se do penzionu, kde jsem mamce vyzvedla klíč, tam už ji znají a pak jsem šla na kolej. Nevím, co mě to chytlo, ale dala jsem se do úklidu, jakože fakt, utřít zalepený stůl, všechny poličky plný všelijakých sraček, umyla jsem všechno nádobí, udělala si čaj s medem a citronem, snědla pomeranč a je mi zle, takže asi postel a pohádka, pak Č(č)ekání na Godota a slovesa a večer jít mamince naproti na nádraží. Taky bych si měla koupit něco ke snídani.
Zítra tvrdý studijní režim, maminka a večer pivo/kofola.
Teď si stahuju Hurvínka a zalehnu. Taky by to možná chtělo oběd, chm...
Tak já jdu, nastavím nějaký ty autogramy:)
A později odpoledne bych mohla jít fotit :P

Podpis - Jiří Žáček

3. listopadu 2011 v 12:00 | Slečna Zvědavá |  Podpisy - osobně
Získáno osobně 22. 10. 2011 na Knižním Veletrhu v HB.
O veletrhu se dočtete zde.Podpisy - J. Uhlíř a Z. Svěrák

1. listopadu 2011 v 12:00 | Slečna Zvědavá |  Podpisy - osobně
Získáno osobně 21. 10. 2011 na Knižním Veletrhu v HB.
O veletrhu se dočtete zde.


Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us