Prosinec 2011

Hezké povánocích

29. prosince 2011 v 20:31 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Užito? Přežito? Jak u vás? U mě chaos. Nemám čas. Haha.
Balení do krabic, nošení krabic, vynášení krabic, vybalování krabic, stavění nábytku, montování postele, žádný internet, žádná televize, žádný dveře, žádná kuchyň, konečně televize, kterou stejně nesleduju. Vybalování, uklízení, třízení, vyhazování, mobil přirostlý k ruce, kontrola mailů a zpráv na fejsbůku, balení dárků, rybí kosti, štědrovečerní večeře v devíti lidech, náročné rozbalování dárků, kosmetika, ponožky, cestovní taška, třička s výstřihem, další šátky, knížky, diář s citáty, místo dveří krabice, na zdi duha, hádky, křik, pláč, zničená naušnice, polička (prý), oběd v restauraci, příbuzní, psoterapie, hodiny chatování, uklízení pokoje, focení pokoje, učení, uklízení, balení, drhnutí, chat, třičtvrtě hodinový hovor, nošení krabic a tašek, čtení povídek, které jsem celý semestr ignorovala, morfologie, a ted si napustím vanu a půjdu tam s tou hloupoou morfologií. Po dvou letech. Yeah.
Taky bych si chtěla číst, ale nemám nárok.
Tak já zas jdu, net je přes usb a už je vyplácáno víc jak 50%. Těším se do Budějic. Chtěla jsem jet v neděli večer a v pondělí jít do Möbelixu a vyřídit všechny průkazky a kartičky, ale musím v pondělí na magistrát kvůli občance a to bude na dlouho. v úterý test, na který nic nemám. Středa dva testy, čtvrtek asi taky, pátek jeden. ¨
Jela bych tam už teď, ale nechci nechat mamku na silvestra doma samotnou. Adieu, stejně tu nikdo není. A nikdo to tu nečte. Pchá.

Ten klidný vánoční čas...

23. prosince 2011 v 13:36 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Tento týden byl velice plodný na zvraty a obraty, až mi z toho bylo zle, několik dní se mi motala hlava, až se mi občas pohnul svět, třásly se mi ruce a srdce mi bilo zrychleně. Byla mi buď zima nebo teplo.
Nechci, aby se šířily drby o tom, že na někoho koukám zamilovaně, nechci, aby mě někdo řešil, nechci, aby kvůli tomu byly problémy, nechci vidět toho kreténa, kterýmu údajně strašně lžu a spřádám intriky a pomlouvám. Nechce nás učit a tak si došel za vedoucí katadry. To šlo rychle. Už nás mít nebude. Jenže já vlastně nic nevím, takže se nemůžu ani rozčilovat. Holka, o který jsem si myslela, že je fajn, mu asi donáší. Johohó, mám pocit, že naposledy jsem se před ní ovládala a mírnila a nebyla moc sprostá. Ještěže bydlela jinde. Haha.
Všechen ten třas zmizel, když jsem se dozvěděla, že nás učit nebude. Středa byla fakt nejhorší dopoledne. Nejhorší den. Spala jsem odpoledne dvě hodiny, ani jsem pak nešla do školy na poslední hodinu.
Přijela jsem domů, najedla se a jela uklízet do bytu. Byly jsme tam do půl druhý, pak jsem hodinu kecala se segrou, spát jsem šla po třetí.
Včera vstávat o půl osmý, balit, sraz s kámoškou, pak na střední za R., pěkně jsme si popovídaly, řekla jsem jí, proč nemám a nechci přítele, řekla, že nemůže říct, že by jí to překvapilo (prý to věděla, haha. Asi jo) a že všechy v sobě máme něco bisexuálního. Jistě, jinak by to nedošlo "tak daleko". Haha.
Odpoledne velkej úklid v bytě, nemohla jsem se ani narovnat a usnula jsem na zemi v sedě. Skoro, kdyby na mě segra nepromluvila. Vyhazování kartonů, zametání, vytírání, nošení krabic, drhnutí fleků od barvy.
A spát. Ráno o půl sedmý budíček, balit, v osm přijeli stěhováci a před dvanáctou odjeli do bytu. Šla jsem si koupit kebab. Příště si nedám pálivou omáčku. Shořela mi držka.
Asi hodinu jsem se schovávala za krabice, aby mě nikdo neviděl a abych mohla psát zprávy. Mamka mi málem hodila mobil z okna, jak byla naštvaná :D
V hlavě mi to šrotuje. Budeme odvážet zbytek věcí. Pak vybalovat.
Asi nebudu mít net. Asi se poseru z učení. Asi bych to měla vypnout, než přijde mamka.
Zítra Vánoce u tety. Nemám zabalený ani dodělaný dárky. Jsem ráda, že vím, kde je mám. Haha. Asi mi hrábne.
Bolí mě záda a ruce a nohy. Snad stokrát jsem vyšla ty pitomý schody včera. A ještě mě to čeká.
Pac a pusu.

Room in [fill yourself]

19. prosince 2011 v 1:30 | Slečna Zvědavá |  Stojím modelem
Zrovna jsem se dodívala na film Room in Rome, Pokoj v Římě. I feel impressed. A měla bych jít spát.
Podělím se s vámi o jednu fotku. Je na ní holka, ani nevím, jak se jmenuje. Já měla tolik jmen... bla bla bla. Proč vlastně člověk vymýšlí přezdívky a říká lidem jinak? Přivlastňujeme si je tak jenom pro sebe, je to něco, co nás s nimi spojuje. Sranda je, když vám tak pak říká víc lidí :D
No nic, měla bych jít na kutě, každovečerní organizované chlastání v cizině vyčerpává a pozdní chození spát a brzké vstávání taky.

Zu viel Stress

13. prosince 2011 v 18:42 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Asi se z toho zblázním. Mám pocit, že musím v hlavě udržet spoustu myšlenek a na nic nesmím zapomenout... Na dnešek jsem měla přečíst povídku na Irský reálie, vypracovat k tomu otázky, moc jsem tomu nerozumněla, bylo to o občanský válce v Irsku, pak jsem měla přepsat kazuistiku, dopsat tam charakteristku a pak ještě si nachystat na ty reálie prezentaci knížky, co jsem četla a na kterou jsem psala seminárku. Čekání na Godota. To jsem si napsala už včera ráno, protože jsem věděla, že pak nebudu stíhat. Stručný obsah a filozofii, kterou jsem si nechala prozradit, ale musela jsem si to přeložit z němčiny do angličtiny.
Šla jsem si vytisknout tu kazuistiku a zjistila jsem, že jsem zapomněla na referát na literaturu, který musím odevzdat písemně. O volných hodinách jsem dodělala otázky k povídce a zase letěla do školy, odříkat si referát. Zeptal se mě na to, nad čím jsem celou dobu přemýšlela a na co jsem nepřišla, ale jak jsem stála před tou tabulí, došlo mi to a kupodivu jsem se trefila. Mobil mi zase přirostl k ruce, celou psychologii a reálie jsem propsala. Dobrý poslouchat anglický referáty a psát v němčině. Letěla jsem si vytisknout referát, paní už mě zná, jsem tam minimálně jednou týdně, takže už střídám dvě copy studia. Pak ještě fotku, ale protože jsem četla mail a nekoukala na to, jenom jsem to odklikala, nevšimla jsem si, že se mi to tam nevešlo celý. Tak nic no...
Vyčerpaně jsem na koleji dokoukala film Zkažená úča (sračka, ale smála jsem se) a pak si nechala sdělit nejnovější díl místní telenovely. Fakt lepší než Divokej Anděl. Ale bez detailů, stejně bych si prý myslela, že jsou nechutný.
Dala jsem se do přípravy další prezentace na zítra, pro změnu v němčině, pak jsem volala mamce, abych se domluvila na zítra, jede sem na seminář a doveze mi nějaký věci.
A pak si musím nachystat, co budu říkat v tom Německu a dojít to zítra vytisknout. A taky mapu Regensburgu. Na to se chystám už víc jak týden...
No a myslím, že budu moct jít spát. Jsem nervózní, bojím se, že něco zapomenu, že to tam nezvládnu, nebudu se mít s kým bavit, něco se stane, celý to proprší (protože asi má), potřebovala bych se opít, ale to bych ve čtvrtek ráno nevstala, takže zítra pěkně kofola.
No, ještě si musím dojít zítra nakoupit něco k jídlu, a taky kofolu, protože z bylinek nikdy nevzejde nic špatnýho.
A mně se nic nechce. Haha.
Přišel mi nějaký autogram, ale mamka nepoznala, kdo to je, takže mi to zítra doveze. Ale je to jen PP ze SFM. Neva :)
Jdu pokračovat. Mohla bych si stáhnout TBBT, na odreagování :D

Podpis - Honza Volf, ten, co neumí hrát golf

10. prosince 2011 v 12:44 | Slečna Zvědavá
Získáno osobně 21. 10. 2011 na Knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě


Jsem nejlepší, fakt...

8. prosince 2011 v 19:26 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
v dodržování svých předsevzetí. Ve středu jsem se nechala celý den přemlouvat, abych šla na Stammtisch. Nedala bych se, ale pak kámoška řekla, že jí tam přijde vyzvednout přítel, což jsem si nemohla nechat ujít, protože jsme si všichni dělaly srandu z toho, že měl jako jméno Sajrajt.
Prezentaci jsem včera úspěšně dodělala, dokonce ještě před tím, než jsem šla do školy, přišla jsem o půl šestý, doupravila to a poslala holkám ke kontrole a kritice. Najedla jsem se, přečetla si odpověď od tý jedný a vyrazila do toho vichru a sněžodeště.
Potkala jsem se s jednou holkou, co šla na stejnou akci jako já, tak jsem aspoň nešla sama. Přesně, jak jsem čekala. Neměla jsem si s nima moc co říct, ale zjistila jsem, že ta jedna je bývalá nejlepší kámoška mojí bývalé spolužačky a jeden kluk má za tetu učitelku, co mě učila na střední. Svět je malej.
Po nějakým tom alkoholu se to rozběhlo, ale všichni jsme byli mrtví. Dokonce jsme si ale zahráli prosociální hry.
O půl desátý jsem odešla, přestože jsem ještě nedohrála, protože jsem to slíbila kámošce a už jsem se těšila. Chvíli po tom, co jsem si sedla a prohodila pár slov s kámoškou, přišel ten její přítel. Tak jsem si s ní prohodila židli, získala tak nejlepší místo jaký jsem mohla a všichni jsme byli děsně spokojení.
Domu jsem jela výjimečně trolejbusem, "už" o půl dvanáctý. Doupravila jsem výhrady k prezentaci a chatovala a jedla salám. A vedla monology.
Nesmím lidi posílat do háje. Ani ze srandy.(Na každém šprochu, pravdy trochu...). Omluvila jsem se, ale stejně jsem měla výčitky, i kvůli svýmu chování.
Do školy jsem se rozhodla, že dneska nepůjdu :D
Vzbudila jsem se po devátý, přitáhla si k posteli noťas a zapla fb a chatovala. Domluvila jsem si na třetí hodinu sraz a do tý doby jsem stihla jen snídani, sprchu, oběd, naházet něco do wordu na referát, dojet do vytisknout a proběhnout obchod, dojet zpátky na kolej a zas jít.
Pecka.
Přišla jsem v pět, ležela na posteli a vzpamatovávala se. Klepala jsem se ještě pěkně :D Aspoň že fleky ve výstřihu mi zmizely :D Chtěla jsem panáka, ale alkohol na koleji nevedem (ježiš ted vidím, že tu má kámoška nějakou ozdobnou flaštičku s nějakou lihovinou :D), tak jsem si dala hroznovej cukr. Pomohl. A jela jsem do Tesca, koupit si kafe a mamce dárek. Nikdy jsem tam nebyla a ani jsem nevěděla, kde to vlastně je. Zpáteční autobus už nejel :D Ale bylo to kousek, moje kafe v obří slevě samozřejmě vyprodaný, tak jsem si vzala jiný skvělý, mamce koupila k svátku osm malých lžiček (doufám, že nám zas nezmizí) a sobě chipsy a šla jsem procházkou zpátky.
A zavolala jsem ježíškovi. Ježíšek mi to samozřejmě vymáčkl a hned mi volal zpátky.
"Ahooj... je tam Ježíšek?"
"Je tady Ježíšek..."
"A má Ježíšek zítra čas?"
Takže jdeme zítra s Ježíškem do města.
A já bych se mohla převlíct, najíst se, přečíst si referát na hlas a vyškrtat slovíčka a odepsat kámošce, že její úprava mojí prezentace se mi vůůůbec nelíbí, ale to samozřejmě nenapíšu a pak si musím sbalit a chci se kouknout na ten film, protože mám zítra referát na knížku, tak to zkouknu ještě z českým dabingem.
A poslední dobou jsem si oblíbila monology a taky hovory se zrcadlem. Haha.

Čas jako nedostatkové zboží

7. prosince 2011 v 11:01 | Slečna Zvědavá |  Když neudržím jazyk za zuby
Koukám, že jsem ještě nenapsala o mém výletu do Prahy na Robina Hooda. O včerejším koncertě Ivy Marešový ani nenapíšu, protože jsem tam nešla. O víkendu jsem se rozhodla, že tam nepůjdu, v pondělí jsem dostala vynadáno (v uvozovkách) a po večerním koncertě No Name na náměstí a zlepšení nálady jsem se rozhodla, že tam půjdu. A tak když jsem se včera večer chystala ven, vzala jsem si s sebou i foťák. Ale za hodinu a půl jsem měla zkaženou náladu a poslední, po čem jsem toužla bylo jít do toho zakouřenýho pajzlu prodírat se množstvím lidí a poslouchat melancholický folkový melodie a utápět se v depresi. Takže jsem jela na kolej a vynadávala se do wordu a do zdi.
Měla bych dělat prezentaci do Německa. Moc se mi nechce. Nechce se mi proto, že pro slepičí kvoč. Potřebovala bych den volna od života. Mám rozporuplný pocity. Čekám, až mi na fb blikne zpráva, ale zároveň nechci s nikým mluvit. A tak píšu statusy, o kterých vím, že na ně někdo zareaguje. Jsem trapná. A ubohá.
Dneska nepůjdu na Stammtisch. Jsem se rozhodla. Poprvý od půlky října. Doma ale sedět nehodlám. Půjdu na sraz Prosociálního semináře, i když si s těma lidma nemám co říct. A co. Vždycky můžu změnit názor a jít na ten Stamm, vždyť je to o pár ulic vedle. Navíc tam bude kamarádka, která musí pozvat jednu lektorku na pivo za kontrolu překladu.
Je strašně fajn být bez mobilu. Dneska jsem schválně nechala mobil doma, když jsem šla ráno do školy. Říkala jsem si, že dvě hodiny mě nezabijou a stejně mi nikdo psát nebude, akorát lezu na fb. A měla jsem pravdu, nikdo mě nesháněl. Akorát jsem měla trochu "absťák", protože když se nudím, hraju si s mobilem. Pořád jsem měla tendenci ho vytáhnout, ale on nikde.
Když nepůjdu na dneska na Stamm, neuvidím ty lidi až do odjezdu příští čtvrtek. Johó. Stejně to nevydržím a už spřádám plány na zítra. No, uvidíme, co bude. Musím to vydržet.
Tak já jdu na tu prezentaci a pouštět si naplno Moniku Absolonovou.


A nesnáším, když mi někdo říká, že se mu nelíbí, jak moc mám ráda Lucku Bílou. Takový kecy. Kvůli tomu, že si nechci změnit profilovku? Nasrat.