Cestovní ruch

SAE - Dubaj

29. prosince 2009 v 1:08 | Slečna Zvědavá
A pokračujeme dále:) Ono mě to nutí se učit! A tý pozdní (nebo časní?) hodiny si nevšímejte:)

Spojené Arabské Emiráty a jejich hlavní město Dubaj.
V roce 1966 zde byla objevena ropa a proto sem přišli bohatí šejkové. Odhady a propočty ale zjistili, že ropa vystačí jen do roku 2025 (cca). Šejkové se proto rozhodli udělat z Dubaje nejkrásnější město, aby z toho bohatství měli něco i jejich potomci a začali stavět umělé ostrovy a luxusní hotely a vily. Jedním z hotelů je i Burdž al-Arab. Jako jediný na světě má 7 hvězdiček. Nachází se na umělém ostrově, kam vede soukromá cesta. Je vysoký 321 m, má přistávací plochu a vyhlídkovou restauraci. Svým tvarem připomíná plachtu. Celá stavba stála asi 1,5 miliardy dolarů a noc zde stojí v rozmezí od 2000 do 28 000 dolarů. Za podívání se na recepci se platí.


http://www.kellogg.northwestern.edu/student/club/meaba/Spec.%20Burj%20Al%20Arab%20web%20lay-out.jpg

http://www.uniqueauction.com/images/auction/Burj_Al_Arab_r2_20091120213511.jpg

Istanbul a Modrá mešita

28. prosince 2009 v 14:07 | Slečna Zvědavá
Přes rok na to nemám čas ani chuť to sem psát, ale teď jsou prázdniny a já se opět učím na poznávačku z cestovního ruchu.

Istanbul se kdysi jmenoval Cařihrad a až do roku 1923 byl hlavním městem Turecka. Nejznámější pammátkou je Hagia Sofia, Chrám boží moudrosti z 9. století. Původně byl pravoslavný, ale v 15. století byl Cařihrad dobyt a chrám byl přestavěn na mešitu. Ta byla později zrušena a dnes je zde muzeum.Další známou památkou je Modrá mešita. Je poměrně nová, ze 17. století. Modrá se jí říká podle modré mozaiky, která se nachází uvnitř. Sloupy jsou zakončeny sloními tlapami a na podlaze jsou tlusté ozdobné koberce. Mešita má 6 minaretů, což je zvláštní, protože obvykle bývají jen 4. Minaret je malá věžička.

Německo

25. ledna 2009 v 11:00 | Fabulous Shannen
Myslím,že už o mě všichni vědí, že miluju Německo! :-)

  • Rok vstupu do EU:zakládající člen
  • Politický systém:spolková republika
  • Hlavní město:Berlín
  • Rozloha:356 854 km2
  • Počet obyvatel:82,6 milionu
  • Měna:euro

Německo má ze všech zemí EU největší počet obyvatel. Jeho území se rozprostírá od Severního a Baltského moře na severu až po Alpy na jihu a protínají je některé největší evropské řeky, jako jsou Rýn, Dunaj a Labe.

Santa Maria del Fiore

8. ledna 2009 v 13:30 | FaBuLoUs ShAnNeN
nekopírovat!

Zdroje fotek:
materiály pí uč.

Dóm Santa Maria del Fiore se nachází v Itálii, ve městě Florencie. Florencie je město umělců a leží na řece Arno.
Byl postaven v 11. století. Je to polychromovaná stavba, to znamená,že je mnohobarevností, což je vidět na první pohled, protože právě tím každého zaujme. Oproti tomu je uvnitř zdobená jednodušše, v kopuli se nachází freska "Poslední soud" od Giorga Vasaria. Je namalovaná v perspektivní konstrukci, což znamená, že i když jsou postavy nakresleny daleko, jsou stejně velké jako ty vepředu.
Dóm měří 160 metrů.

Bazilika San Vitale

6. ledna 2009 v 17:30 | FaBuLoUs ShAnNeN
Opět nekopčit,je to z vlastní hlavy!

Zdroje:
Učební materiály pí uč.
http://www.euratlas.com
http://traumwerk.stanford.edu

Bazilika San Vitale se nachází ve slunné Itálii, ve městě Ravenna. Ravenna leží v severní části Itálie a je to přístavní město. Kdysi to bylo hlavní město západořímské říše. Po jejím rozpadu byl panovník Theodorich.
Baziliku nechal v 6. století postavit Justián II. Je postavena v románském a byzantském stylu, ale architekt je neznámý.
Na výzdobu byla použita mozaika, v absidě je zobrazen Ježíš Kristus se dvěma apoštoly.
Bazilika je pod ochranou UNESCO.

Absida
Z venku

San Marino

2. ledna 2009 v 11:00 | FaBuLoUs ShAnNeN
Opět text píšu z vlastní hlavy tak bych prosila nekopčit jo?

Zdroje fotek:
Učební materiály pí učitelky


Republika San Marino má asi 26 000 obyvatel, z toho jich 4000 žijou v hlavním městě San Marino.
Co stojí za zmínku je podle mě pevnost La Rocca. Nachází se na hoře Monte Titano. Skládá se ze dvou hradů, vnitřního a vnějšího. Proto taky nikdy nebyla dobyta. Má tři věže. Dnes tam sídlí místní muzeum, vystavujou se tam děla.

V San Marinu je Náměstí svobody, kde stojí i socha svobody. Určitě nepřehlédnete Vládní palác. Byl postaven v letech 1884 - 1894 a v roce 1996 prošel rekonstrukcí. Nachází se v něm 60 gotických židlí. Na průčelí jsou znaky měst, které spadají pod republiku San Marino. Palác je zakončen cimbuřím.

Mapa
Pevnost La Rocca

Jeskyně Altamira

29. prosince 2008 v 18:00 | FaBuLoUs ShAnNeN
text jsem dávala dohromady sama,jedna fotka je z netu a druhá je z učebních obrázků od Renatky,tj od paní učitelky ,myslim že to má naskenovaný z knížky.
aspoň uvidíte,co se učíme:)


Jeskyně Altamira se nachází ve španělsku. Je nazývána sixstínksou kaplí. Do 20. století byla zasypána,ve dvacátem století byla náhodně objevena. Je asi 280 metrů dlouhá. Našlo se v ní asi 15 000 nálezů,například kosterní pozůstatky,popel a misky z mušlí. Na stěnách a stropech jsou nástěnné malby staré asi 32 000 let. Jsou malované např. manganem nebo hnědým uhlím.
Denně do ní smí maximálně 20 lidí kvůli vlhkosit,aby se neporušily malby. Obědnat se ale musíte 3 roky dopředu...

Katedrála Notre Dame

27. prosince 2008 v 18:00 | FaBuLoUs ShAnNeN
fotky jsou moje tak nekopčit!

Tato katedrála Matky Boží je symbolem Paříže a jednou z nejvýznamnějších sakrálních staveb rané gotiky. Tady, v srdci města, kdysi stála raně křesťanská bazilika, potom románský kostel. V roce 1163 dal Maurice de Sully, biskup pařížský, zahájit stavbu, která byla dokončena v roce 1345. Od té doby byla Notre-Dame dějištěm celé řady královských slavností: v roce 1430 zde byl korunován Jindřich VI. anglickým králem Francie, v roce 1559 tu proběhla korunovace Marie Stuartovny. Za Francouzské revoluce prohlásil Robespierre tuto katedrálu "chrámem rozumu". V roce 1804 tvořila kulisu k císařské korunovaci Napoleona za přítomnosti papeže.

Eiffelova věž

17. listopadu 2008 v 18:00 | FaBuLoUs ShAnNeN


Asi nejznámějším monumetnem Paříže vůbec je 324 metrů vysoká Eiffelova věž postavená
ze železa, přezdívaná "Železná dáma" (La Dame de Fer). Nachází se na Champ de Mars na levém břehu řeky Seiny. Eiffelovu věž navštíví ročně přes 6 milionů návštěvníků.
Věž je třípatrová, nahoru se dá dostat pěšky po schodech i výtahem. Schody vedou jen do druhého patra, výtahy z přízemí také do prvního a druhého patra, do třetího patra jede zase jiný výtah. Výtahy jsou celkem tři - ve východním, severním a západním pilíři.
První plošina ( 57 m) poskytuje audiovizuální muzeum ukazující stavbu a panoramatický výhled na Paříž, jsou zde restaurace.
Ve druhé plošině (115 m) se též nachází restaurace. Často je odtud lepší výhled než z vrcholu věže.
Třetí plošina (274 m) je dostupná jen výtahem. Při dobré viditelnosti je odtud vidět i katedrála v Chartres, až na vzdálenost 65 km.
Kromě Eiffelovy věže je krásný pohled na Paříž také od Sacré Coeur na kopci Montmartre. Pokud vás zajímá nejen pohled na Paříž, ale také na Eiffelovu věž, nejlepší pohled je od Pallais de Chaillot.

Eiffelovka v číslech


výška

324 metrů
schody

1652
hmotnost

7 000 tun
základna

125 × 125 metrů
povrch

200 000 m2
zatížení

4kg na 1cm2
vychýlení vrcholu

max. 12cm
změna výšky

max. 15cm
Eiffelova věž byla navržena architektem Gustavem Eiffelem (mj. autorem Sochy svobody) na počest 100. výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy v roce 1889. V době vzniku byla nejvyšší stavbou světa. Původně byla věž postavena pouze na období 20 let. Mezitím získala ale svůj význam jako meteorologická stanice, proto zůstala zachována. Později se stala věž také centrem letového provozu a rozhlasového a televizního vysílání.
Původně se věž Pařížanům nelíbila, byla považována za ošklivé monstrum, architekti, spisovatelé a další umělci (Maupassant, Dumas ml., Gounod) se spojili v akci "300" za odstranění monstra. Roku 1909 měla být věž zbourána z důvodu prošlé koncese. Počátkem 20. století se ale začala objevovat na obrazech a začali ji oslavovat i básníci.
V roce 1923 byla Antoinem Bourdellem pod Eiffelovu věž umístěna busta Eiffela, jako ocenění za jeho práci.

foto by me

Pére la Chaise

16. listopadu 2008 v 15:42 | FaBuLoUs ShAnNeN
Pére la Chaise


Nejslavnějším a největším pařížským hřbitovem je bezesporu Pére Lachaise, založený roku 1803 na příkaz samotného Napoleona. Na prohlídkových okruzích, kterými je hřbitov prošpikován, se setkáte s literáty, vědci, malíři, sochaři, homosexuály i proslulými labužníky. Najdete tu vedle sebe takové velikány jako spisovatele Oscara Wildea, Moliera,Honoré
de Balzaca, Marcela Prousta, hudebního skladatele Frederica Chopina, bajkáře La Fonteina, šansonierku Edith Piaf, operní pěvkyni Mariu Callas, nebo herce Yvese Montanda a Simone Signoretovou. Neplodné a neprovdané ženy dávají však přednost návštěvě provinčního pisálka Victora Noira, kterého v lednu 1870 zastřelil prchlivý bratranec císaře Pierre Napoleon Bonaparte. Ženy ke hrobu novináře láká především to, že náhrobní plastika je provedena velmi naturalisticky. Jeden jediný dotek na určité místo prý vyřeší všechny jejich problémy …


Básnička o hřbitově Pére La Chaise
Procházím hřbitovem, který je více park a nejvíce galerie
Při úvahách o umění chtěl bych cítit štěstí, ale smutno mi je ...
Stejné pocity mě svírají, jen na jednom místě
tam, kde umělci doufají, klid po smrti že najdou jistě
To místo je Pére La chaise, bez křížů a vitráže
Poslední stanice Pére La chaise...
kde spí starci nevšední pod listím a bez stráže
Vždy, když jsem tu mě napadá,
že je to skládka Paříže, tělo po tělu se tu zozpadá
poté, co přibili je na kříže
Až budu mrtev, chci tu být, na Pére La chaise pochován
až budu víno v nebi pít, můj hrob musí být zachován ...


 
 

Reklama